Börsiülevaade: Saku aktsia taandus ligi 15 krooni

18. aprill 2006, 15:36

Täna esimest päeva dividendiõiguseta kaubeldud Saku Õlletehase aktsia taandus päevaga 170,39 kroonilt 155,68 kroonini (9,95 euroni).

Õlletehas maksab dividendidena välja 80 miljonit krooni ehk 10 krooni aktsia kohta.
Suured dividendid andsid aktsiale viimastel kuudel väga hea põhjuse üleronimiseks ning meelitasid paljusid investoreid dividendidest osa saama.
Dividendimakset tunduvalt ületanud aktsialangus näitas, et dividendide kadumisega vähenes Saku atraktiivsus enam kui dividendimakse võrra.

Tugevalt kaubeldi ka möödunud neljapäeval oma majandusaasta teise kvartali tulemused avaldanud Tallinki aktsiaga.
Kui vahetult pärast tulemusi langes väärtpaber 1,6%, siis täna tuli langust lisaks 0,5% ning aktsia peatus 69,31 kroonil (4,43 eurot).

Tallinki käive langes viimases kvartalis võrreldes aastatagusega poolteist protsendi jagu, tasemeni 794 miljonit krooni ja brutokasum 150 miljonilt kroonilt 103 miljoni kroonini.

Nõrga tulemuse taga toodi oodatust kehvem müügitöö kui ka see, et ettevalmistustöö Riia-Stockholmi liini avamisest hoidis käigust maas laeva M/S Fantaasia.
Kuigi Tallinki juhatuse esimees Enn Pant on väljendanud hämmingut aktsia nõrga käitumise pärast hinnati ka laevanduskontserni raportis tulemusi hindega ?rahuldav?.

Möödunud neljapäeval pärast börsi sulgemist tuli Starman välja uudisega maksta sel aastal dividendideks 0,35 krooni aktsia kohta (dividenditootlus 0,6%). Turg võttis uudise suhteliselt ükskõikselt vastu ning aktsia lõpetas liikumatult 57,89 kroonil (3,70 eurol).
Veidi peaks Starmani investorites meelehärmi tekitama Elion, mis alustas eile DigiTVga, trügides seega teleturule, mis annab üle poole Starmani tuludest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing