Riigikogu menetleb taas äri- ja kinnistusregistri vaba kasutamist internetis

18. aprill 2006, 15:19

Riigikogu pressitalituse teatel võeti menetlusse Res Publica ja Isamaaliidu seaduseelnõu, mis lubab äri- ja kinnistusregistri vaba kasutamist internetis.

Samasuguse sisuga seaduseelnõu on varem kaks korda Riigikogu menetlusest välja hääletatud. Praeguse seaduseelnõu algatasid opositsioonierakonnad 18. aprillil ja see kannab numbrit 882 SE.

Eelnõu eesmärk on kaotada tasu, mida riik võtab arvutis peetava äriregistri ja kinnistusraamatu andmetega interneti teel tutvumise eest, samuti tasu mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri andmetega interneti teel tutvumise eest. Eelnõu algatajad leiavad, et nimetatud tasude kaotamine aitab muuta Eesti ärikeskkonda läbipaistvamaks. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.

2006. aasta riigieelarve seletuskirja kohaselt kasvab äri- ja kinnistusregistri tasude arvel saadav tulu 2006. aastal 101 protsenti kuni 16,4 miljoni kroonini. Registrite pidamiseks kulus mullu 43,7 miljonit krooni, samas kui nendega seotud riigilõivud ja tutvumise tasud tõid riigile sisse ligi 300 miljonit krooni.

'Nende numbrite taustal on kohatu väita, et riik pakuks registritega tutvujatele tasuta lõunaid. Tegelikult pidurdavad need tasud ettevõtluskeskkonda ja tsiviilkäivet,' kommenteeris muudatuste vajalikkust Res Publica saadik Sven Sester.

Varem on justiitsminister Rein Lang õelnud, et äri- ja kinnistusregistri tasuta kasutamise võimaldamiseks puudub 2006. aasta riigieelarves raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing