SEB Eesti Ühispank pakub Tallinna suurperedele ja sundüürnikele sooduslaenu

18. aprill 2006, 12:12

SEB Eesti Ühispank hakkas koostöös sihtasutusega Tallinna Eluasemefond pakkuma Tallinna suurperedele ja sundüürnikele soodustingimustel kodulaenu, teatas pank.

Sooduslaenul puudub nõue omafinantseeringule või lisatagatisele ja intress on fikseeritud kogu laenuperioodi jooksul.

SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse divisjoni asedirektori Riho Unti sõnul saavad soodustingimustel eluasemelaenu taotleda kõik Tallinnas elavad pered, kus kasvab vähemalt kolm alaealist või täiskoormusega kõrgkoolis õppivat kuni 24-aastast last.

Samuti on õigus sooduslaenu taotleda sundüürnikel või nendega koos elavatel täisealistel pereliikmetel ehk isikutel, kes elavad õigusjärgsele omanikule tagastatud või koos üürnikega võõrandatud eluruumis.

'Laenuvõtmise muudab turvaliseks fikseeritud intress 4,5 protsenti aastas, mis ei muutu kogu laenuperioodi jooksul ehk laenusaaja intressitõusu riski vastu täielikult kaitstud,' rääkis Unt. Lisaks annab SA Tallinna Eluasemefond laenule juurde tasuta garantii juhuks, kui vajalik omafinantseeringu summa või lisatagatis puuduvad.

Sooduslaenu summa, mida sundüürnikud ja suurpered saavad SEB Eesti Ühispangast küsida, on eluaseme ostmisel või ehitamisel kuni üks miljon krooni, renoveerimisel kuni 150 tuhat ja remondi korral kuni 50 tuhat krooni.

Laenutähtaeg on eluaseme ostmise või ehitamise korral kuni 30 aastat, renoveerimise korral kuni viis ja remondi puhul kuni kolm aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing