ÄP 5 aastat tagasi: Ösel koondab jõu mahlatootmisesse

ÄP 19. aprill 2006, 00:00

Paljassaare Kalatööstuse müügist laekuva raha investeerivad ASi Ösel omanikud joogisektorisse, eelkõige mahlasarja Aura kaubamärgi tugevdamisse, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

Öseli põhibrändiks on kujunenud mahlasari Aura, mille tootmisega alustati eelmise aasta oktoobris. Ösel on Aura käivitamiseks investeerinud 25 miljonit krooni. "Seda on rohkem, kui on investeeritud kokku teistesse joogikaubamärkidesse," võrdles Öseli müügi- ja turundusdirektor Kuldar Leis.

Aura brändi loomist kommenteerinud ASi Tartu Õlletehas juhatuse esimees Tarmo Noop ütles, et nemad ei oleks pakkumise korral huvitatud ühegi brändi ostmisest. "Meie põhimõte on ehitada kõik brändid ise üles," rõhutas Noop. "Valiku puhul, kas panna raha turundusse või brändi ostmisse, eelistan kindlasti turundust."

Hetkeseis: Aura brändi tehtud investeering osutus väga edukaks ja sundis Tarmo Noopi oma sõnu sööma. 2003. aasta sügisel ostis A. Le Coq Tartu Õlletehas 160 miljoni krooniga Öseli ära ning omab nüüd ka kaubamärki Aura.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing