Dividendijaht Sakule lõppenud

Raivo Sormunen 19. aprill 2006, 00:00

Eile esimest päeva dividendiõiguseta kaubeldud Saku Õlletehase aktsia taandus 170,39 kroonilt 155,68 kroonini (9,95 euroni) ehk ligi 15 krooni võrra.

Õlletehas maksab dividendidena välja 80 miljonit krooni ehk 10 krooni aktsia kohta.

Suured dividendid andsid aktsiale viimastel kuudel hea põhjuse ülesronimiseks ning meelitasid paljusid investoreid omanikutulust osa saama.

Dividendimakset tunduvalt ületanud aktsialangus näitas, et dividendide ootuses oli aktsia liialt optimistlikult üles aetud.

Ajalugu on näidanud, et suurte dividendimaksjate aktsia kukub esimesel päeval pärast dividendiõiguse äravõtmist veidi enam kui dividendimakse võrra. Pärast dividendijahi raugemist võib väärtpaber veel järgnevatel päevadel veidi allapoole kõikuda ja jääda kuni uute raputavate uudiste saabumiseni suhteliselt stabiilsesse kordori kõikuma.

Ehkki õlletehase dividendisaajate nimekiri on fikseeritud, tuleb omanikutulu saamist veel kaua oodata. Dividendide väljamaksmine toimub alles 22. juunil.

Eile kaubeldi tugevalt möödunud neljapäeval oma majandusaasta teise kvartali tulemused avaldanud Tallinki aktsiaga. Kui vahetult pärast tulemusi langes väärtpaber 1,6%, siis eile tuli langust lisaks 0,5% ning aktsia peatus 69,31 kroonil (4,43 eurot).

Tallinki käive langes viimases kvartalis võrreldes aastatagusega pooleteise protsendi jagu, tasemeni 794 miljonit krooni ja brutokasum 150 miljonilt kroonilt 103 miljoni kroonini.

Nõrga tulemuse põhjuseks toodi oodatust kehvem müügitöö, aga ka ettevalmistustöö Riia-Stockholmi liini avamiseks, mis hoidis käigust maas laeva M/S Fantaasia.

Kuigi Tallinki juhatuse esimees Enn Pant on väljendanud ajakirjandusele hämmingut aktsia nõrga käitumise pärast, hinnati ka laevanduskontserni raportis tulemusi hindega "rahuldav".

Möödunud neljapäeval teatas Starman, et plaanib maksta sel aastal dividendideks 0,35 krooni aktsia kohta (dividenditootlus 0,6 protsenti). Aktsia hind sellest eile ei muutunud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing