Levada ostis Tallinnalt magusad krundid

Anne Oja 19. aprill 2006, 00:00

Viktor Levada ütles, et kuna ta ise tegeleb peamiselt metalliäriga, küsis ta hinna määramiseks nõu kinnisvaraarenduse asjatundjatelt. Ta rääkis: "Nad esitasid mulle kalkulatsioonid ja ütlesid, et ma ei kaota sellist hinda makstes midagi. Arendajate huvi nende maatükkide ostu vastu oli väga suur."

"Midagi eredat ma plaanide kohta praegu veel ei ütle," sõnas Levada tulevikku valgustades. Sealjuures on võimalik, et Levada asub ostetud kinnistuid ise arendama või teeb seda koos partneritega.

Enampakkumisega võidetud kruntide väljaostmiseks võtab Levada laenu. "Muidugi võtan laenu, mul pole endal seda raha," ütles Levada.

Tallinna linnavalitsuse teatel oli võistupakkujaid kokku viis. Teiste seas osales pakkumisel ka Arco Vara ja Linstowi ühisfirma, mis omandas möödunud nädalal Guido Kundla firmalt Redmont Invest detailplaneeringuga hõlmatud ülejäänud krundid.

Kundla arvas, et hind tuleb kuskil 500 miljoni lähedale. "Et see nii kõrgele kerkib, ei osanud oodata. Teadsin, et Viktor Levada on enampakkumisest huvitatud, nii et tema osalemine ja võit ei tulnud mulle väga suure üllatusena."

Arco Vara ja Linstowi ühispakkumine kolme Tallinna linnale kuuluva Olümpia hotelli vastaskrundi omandamiseks oli 405 miljonit krooni.

Arco Investeeringute ASi juhatuse esimees Veiko Pedosk kommenteeris enampakkumisel kujunenud ligi 600 miljoni kroonist hinda: "Kuna tegemist on Tallinna kesklinnas sisuliselt viimase piirkonnaga, kus terviklikuks ja suuremahuliseks arendustegevuseks ruumi, siis võib neid krunte ka hindamatuteks pidada."

"Arco Vara on kindlasti avatud läbirääkimistele ja koostööle ning ei kavatse muutuda takistuseks omandatud kruntide arendamisel," lisas Pedosk.

Tänavu jaanuaris otsustas linnavolikogu tõsta Juhkentali tn 1b, Juhkentali tn 3d ja Juhkentali tn 3e kinnistute alghinna 78 miljonilt kroonilt 240 miljonile kroonile.

Kinnistute kogupindala on 7384 ruutmeetrit. Sihtotstarbelt on need kinnistud äri- ja elamumaa.

Maa-alale, kus kinnistud asuvad, on kehtestatud detailplaneering, mis näeb ette kruntide liitmise ning hoonestamise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing