Mais toimub järjekordne Perfomance Show

Ardo Kalda 19. aprill 2006, 00:00

Eelmise aasta Perfomance Show oli igati kordaläinud üritus. Löödi erilisusega ja arvatavasti ka sellega, et niisuguses mastaabis polnud ümberehitatud autode ja tsiklite näitust veel Eestis olnud. Kui eelmise aasta näitus pani kõiki ohhetama ja ahhetama, siis sel aastal lubab korraldaja Andrus Mõsovski veel uhkemaid eksponaate.

Näitus toimub samal pinnal nagu eelmiselgi aastal ehk messikeskuse B ja C hallis. Sel aastal on kerge rõhk luksusklassi autodel. Korraldaja lubab, et näitusele tulevad autod, mis maksavad palju ja väga palju raha. Näituse keskseks osaks saab Aston Martini mudelivaliku esitlus. Halli keskele tuleb neli Inglise tootja mudelit. Välja pannakse DB 9, Vanquish S, DB 7 ja uus nn Baby Aston. Tulemas on ka Bentley ja seda mitte lihtsalt originaalseades autona, vaid tuunituna firma Mansory poolt. Tulemas on ka midagi väga erilist ja ilusat - Saksamaa väiketootja Wiesmann, kes näitab oma uusimat kõvakatusega mudelit GT.

Tuuningu poolelt on tulemas palju selliseid masinaid, mida enne siinmail nähtud pole. Loomulikult on esindatud ka Eesti autoehitajate parimad pojad. Korraldaja lubab, et eriti huvitavaid tuunitud autosid tuleb Rootsist. Samalt maalt peaks ka üsna enneolematud Ameerika muskelautod tulema, mida samuti Eestis enne pole olnud.

Loomulikult on osalemas soomlased, nii Ameerika autode kui ka tuuningumasinatega. Kohal on ka meie lõunanaabrid lätlased ja leedulased. Nende autode esindus peaks olema samas suurusjärgus nagu eelmiselgi aastal. Eesti Ameerika autodest näidatakse vast valminud kiirendusautosid. Tulemas on ka autoklubid, kes kõik on lubanud midagi uut ja huvitavat kaasa tuua. Tsiklite pool on veel lahtine, kuid on lootus saada suurem hulk väga ilusaid eksemplare. Kohal on ka Soome automaalingute tegijad, kes eelmiselgi aastal oma kunsti demonstreerisid. Kõikide asjaolude kokkulangemisel lubatakse ka midagi väga suurt, kiiret ja enneolematut, kuid et asjad veel päris kindlad pole, siis ametlikult ei taheta seda välja öelda.

Korraldaja sõnul üritatakse paranda ka ürituse kvaliteeti. Midagi võetakse ette muusikaga, mis eelmise aasta näitusel paljudele liiga vali ja koormav oli.

Möödunud aastal oli pileti hind 50 krooni, kuid sel aastal tuleb Perfomance Show vaatamise eest maksta 75 krooni. Külastajatearvus loodavad korraldajad jõuda 20 000 inimeseni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing