Segistit tuleb kaitsta prügi ja külmumise eest

Eneken Laasme 19. aprill 2006, 00:00

"Peamine probleem, mis segistite puhul ette tuleb, on kalgikivirikas vesi," sõnab SPA Sanitaartehnika juhataja Steve Heinlo. "Selle vältimiseks on soovitatav paigaldada veefilter."

"Vee halb kvaliteet võib lühendada segisti seadeosa kasutusaega," kinnitab ka Hansgrohe Eesti esindaja Meelis Saal. "Võrdluse võiks tuua sõiduautoga: kui auto mootorisse satub liiva või muud mustust, halvab see oluliselt mootori töövõimet ja kasutusaega. Segisti seadeosa võime me samuti nimetada mootoriks ning selles tekkivad probleemid on mootoriga analoogsed."

Teiseks probleemiks on külmumine. Vesi paisub külmudes ning võib kahjustada seadeosa tihendeid ja keraamilisi plaate.

"Üks võimalus on külmaperioodiks vesi sulgeda ja segisti seadeosa eemaldada, teine võimalus aga hoida ruume plusskraadidel," sõnab Saal. "Külmumist saab vältida ka veetorude korrektse soojustamise/isoleerimisega, sest segistite puhul pole selle probleemi vastu midagi muud võimalik teha," sõnab Heinlo.

Tema kinnitusel kasutatakse suurte külmade ajal ka vana head stagnaaegset nippi ning jäetakse väike veenire jooksma, kuid see pole siiski jääv lahendus.

Segistite paigaldus sõltub nii konkreetsest segisti tüübist kui ka vastavast situatsioonist ja keskkonnast. "Tihti saavadki probleemid alguse paigaldamisel tehtud vigadest," sõnab Saal.

Järjest olulisemaks on muutumas ka säästuefekt. "Suur perekond võib hoolimata pidevalt tõusvatest soojuse ja vee hindadest eco-efektiga segisteid ja dušše kasutades sooja ja külma vee rahast säästa kuni 50%," sõnab Gustavsberg Eesti OÜ juhatuse liige Kadri-Ann Tivas.

Kindlasti on soovitatav kasutada veefiltrit, sest nii rooste kui ka liiv hävitavad ka kvaliteetse segisti üsna ruttu. Tavaline veefilter, mis korjab veest välja liiva ja prahi, ei sobi aga raua või kareduse eraldamiseks.

Kroomitud pinda tuleb puhastada vedela puhastusvahendi või vee ja seebiga. Katlakivi eemaldamiseks tuleks kasutada äädikalahust ning seejärel loputada seda puhta veega.

"Kunagi ei tohi kasutada puhastuspulbrit, metallkäsna, tugevatoimelisi katlakivieemaldajaid ja alkoholi, sest need võivad sattuda segisti sisemusse ja selle ära rikkuda," hoiatab Kadri-Ann Tivas.

Pärast kasutamist tuleb segistid ja dušš kuivatada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing