ÄL: Eestlased viivad traadita interneti Moskvasse

19. aprill 2006, 08:01

Eesti mehed kavatsevad vallutada Kesk-Venemaa miljonilinnad traadita internetiga.

Endine juhtiv hoiupankur Priit Haller ja tema äripartner Aleksei Sagun valmistuvad ettevõttega Networks Development sisenemist traadita andmeside turule Moskvas ja Nižni-Novgorodis, kirjutab Ärileht.

'Teeme ettevalmistusi, et alustada tegevust esmalt Kesk-Venemaa linnades, kus elab rohkem kui miljon inimest,' rääkis Sagun. 'Edaspidi kavatseme minna ka Peterburi.'

Haller ja Sagun ei soovinud oma äriplaani üksikasju avaldada. 'Olen ebausklik ja väldin asjadest rääkimist, kui need pole veel valmis,' ütles Haller.

Traadita internetiühendus sobib linnades äri alustamiseks, kuid juba aasta möödudes osutub suure tõenäosusega kõlbmatuks, ütles WiFi-asjatundja Veljo Haamer.

Traadita andmeside tulevikuväljavaated on Haameri hinnangul suuremad maapiirkondades, kus asustus on hõre ning seetõttu jääb segavate saatjate hulk väikeseks või puudub sootuks. 'Kasutatakse vabasagedust, mis on kõigile soovijatele kättesaadav,' selgitas Haamer. 'Kui kasutajaid-konkurente tuleb juurde, siis signaal lihtsalt hääbub.'

Samas on traadita internetiühenduse tehnoloogia suhteliselt lihtne ja odav. Näiteks saab väiksema leviulatusega WiFi saatja paigutada elamukvartali keskele tavalise tänavavalgustusposti otsa. Sellise lahendusega on internet kättesaadav kõikide hoovipoolsete akende kaudu ühe ruutkilomeetri ulatuses, selgitas Haamer.

Venemaa äriloogikat arvestades peavad eestlased leidma tugeva kohaliku partneri, kellel on tuntud kaubamärk ja kes suudab saada õiguse seadmete paigaldamiseks ning tagada seadmete säilimise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing