Reformierakond: aastaks 2015 tulumaks 12%

Gert D. Hankewitz 19. aprill 2006, 15:28

Reformierakond kinnitas täna majanduspoliitilised teesid 2007. aasta Riigikogu valimiste platvormi tarbeks, kus tahab 2015 aastaks tulumaksu 12% langetada.

Erakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul on Reformierakonna poliitika pikaajaline eesmärk Eesti viimine Euroopa Liidu viie jõukaima riigi hulka.

„See on pikk visioon ja suur eesmärk, aga astuma selles suunas tuleb hakata kohe. Täna kavandasimegi põhilised majanduspoliitilised suunad järgmiseks Riigikogu võimuperioodiks,” ütles Ansip.

Viimaks Eestit Euroopa Liidu viie jõukaima riigi hulka, soovib Reformierakond langetada tulumaksumäära 2011 aastaks 18%-le ja aastaks 2015 12%-le, säilitada senise tulumaksusüsteemi, mille kohaselt ettevõtlusse investeeritud ettevõtja kasumit ei maksustata, ning mitte tõsta käibemaksumäära.

Säästmise ja investeerimise soodustamiseks tahab Reformierakond muuta tulumaksusüsteemi selliselt, et ka füüsiline isik ei peaks maksma tulumaksu väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumilt, kui see 90 päeva jooksul uuesti väärtpaberitesse investeeritakse.

Erakond soovib muuta seadusi, et Eestis saaks asutada õigusvõimelise ettevõtte kahe tunniga.

Riigi ülesannete täitmiseks mittevajaliku riigi kinnisvara lubab Reformierakond müüa või anda avaliku konkursi korras erakätesse ning müüa läbipaistval viisil riigi ülesannete täitmiseks mittevajalikud riigi aktsiad ja osakud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing