USA börsid tegid läbi aasta tugevaima ralli

19. aprill 2006, 10:56

USA keskpanga viimase koosoleku rapordi avaldamine näitas selgelt, et pank hakkab intresside tõusuga lõpu peale jõudma. Aktsiaid tegid läbi aasta suurima ralli.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine hüppas üles 1,76% ja lõpetas 11268,77 punktil. USA turu liikumist laialt kajastav Standard Poor"s 500 indeks tõusis 1307,65 punktini, mis teeb tõusuks 1,74%.

Alates 2004. aasta juunist on USA keskpank tõstnud baasintressimäära viisteist korda, ühelt protsendilt 4,75 protsendini.
Panga märtsi lõpus toimunud istungi raport näitas, et enamus panga liikmeid arvab, et intresside tõstmise protsess on lõpu lähedal ja osa väljendab juba muret liigse laenuraha kallimaks muutmise pärast.
Seda investorid tahtsidki kuulda.

„Aktsiaturg võttis seda kui parimat asja, mis nad on elus kuulnud,” ütles uudisteagentuurile Reuters Morgan Keegan Co kauplemisjuht Bart Barnett.
Barnetti sõnul teadsid investorid, et keskpank võib sellise seisukoha intresside osas võtta, kuid nad tahtsid seda näha just paberil.

Positiivsust pakkusid ka eile avaldatud kvartalitulemused.
Maaklerfirma Merrill Lynch tõusis prognoositust paremate kvartalitulemuste peale 1,2%, tasemeni 79,38 dollarit.
Positiivselt tõlgendati ka tootjahinnaindeksit, mis tõusis märtsis energiat ja toiduhindu arvestamata võrreldes aastatagusega 1,7%.

Aktsiaturu tõus toimus kallineva nafta kiuste.
American Stock Exchange naftaindeks jõudis koos rekordilise naftahinnaga ka ise eile ajaloo kõrgeimale tasemeni. Exxon Mobil aktsia tugevnes 2,4% ja ConocoPhillips 3,4%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing