Telekom maksab 3/4 Tallinna börsi dividendidest

Lauri Matsulevit? 20. aprill 2006, 00:00

Teised seni kasumi jaotamisest teatanud börsiettevõtted plaanivad kokku välja maksta ligi 435 miljonit krooni. Iga aktsia kohta maksab Eesti Telekom 9 krooni, mis teeb dividenditootluseks eilset aktsia hinda arvestades 7,1%. Enamik jaotatavast kasumist läheb suuromanik TeliaSonerale, 337 miljonit krooni dividenditulu teenib ka Eesti riik.

Nii Suprema kui ka Hansabank Marketsi dividendiootus oli 8 krooni aktsia kohta. "Suurem number on hea uudis," nentis Suprema analüütik Arko Kurtmann.

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Jaan Männiku sõnul ei ole firmal pikaajalist dividendistrateegiat. "Samas on omanikud püüdnud hoiduda hüplikust dividendipoliitikast ja hoida dividendid pigem stabiilsena. Tänavune kroonine kasv tulenes ettevõtte tugevast bilansist," teatas Männik.

"Seda on ammu täheldatud, et Telekomil on raha üleliia," sõnas Sander Danil Hansabank Marketsist. "Ju siis on näha, et suuri investeeringuid silmapiiril pole ning osa raha võib välja maksta."

Ühtlasi teatas Telekom eile esimese kvartali tulemused: 1,3miljardilise käibe juures teenis ettevõte 361 miljonit krooni kasumit. Eelmise aasta sama perioodi puhaskasum oli 344 miljonit krooni. Kasumi kasv tuli peamiselt kulumi vähenemise arvel. Kulumieelne kasum oli aga Telekomi finantsjuhi Hille Võrgu sõnul samal tasemel 2005. aasta sama perioodi näitajaga.

"Meie jälgime ikkagi kulumieelset ärikasumit ning sealt oleks natuke rohkem oodanud," lausus Sander Danil.

Edaspidi kasvab puhaskasum veelgi, sest firma muudab 1. mail amortisatsiooni arvestamist. Elioni ja EMT põhivara kulum väheneb selle tagajärjel sel aastal kokku 100 miljoni krooni võrra.

Samas on järele andnud Eesti Telekomi kasumlikkus. Ettevõte põhjendab seda suhteliselt kõrge kasumlikkusega kõnesideteenuste osakaalu langusega. Ärikasumi marginaal kukkus aastaga 27 protsendilt 26,2 protsendile.

Danili sõnul mõjutab marginaale jaemüügi osakaal käibes. Nimelt töötab esinduste võrk suhteliselt madala marginaaliga, samuti on on MicroLinki kasumlikkus mõnevõrra madalam, kui analüütik ootas.

Suprema on järgnevateks aastateks prognoosinud kulumieelse kasumi marginaali väikest kahanemist. "Kuigi kõrge kasumlikkusega teenuste osakaal müügis on vähenemas ja turul on tihe konkurents, arvame, et olulist kukkumist marginaalide osas ei tule," ütles Kurtmann.

Elioni lauatelefoniklientide arv kahaneb endiselt, tulud kõnesideteenustest vähenesid 2006. aasta esimeses kvartalis 10%, 233 miljonile kroonile. Samas tasakaalustavad analüütikute sõnul uued paketid ja andmesideteenused fikseeritud kõnesideklientide kaotust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:56

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing