USAs aasta tugevaim ralli

Raivo Sormunen 20. aprill 2006, 00:00

Teisipäeval avaldati USA keskpanga viimase koosoleku raport, mis näitas selgelt, et pank hakkab intresside tõusuga lõpule jõudma. Aktsiad tegid läbi aasta suurima ralli.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine hüppas 1,76% ja lõpetas 11 268,77 punktil. USA turu liikumist laialt kajastav Standard & Poor's 500 indeks tõusis 1307,65 punktini, mis teeb tõusuks 1,74%.

Alates 2004. aasta juunist on USA keskpank tõstnud baasintressimäära viisteist korda, ühelt protsendilt 4,75 protsendini.

Märtsi lõpus toimunud istungi raport näitas aga, et enamik panga liikmetest pooldab intresside tõusu lõppemist ja osa väljendab juba muret liigse laenuraha kallimaks muutmise pärast. Seda investorid tahtsidki kuulda.

"Aktsiaturg võttis seda kui parimat asja, mis nad on elus kuulnud," ütles uudisteagentuurile Reuters Morgan Keegan & Co kauplemisjuht Bart Barnett. Tema sõnul teadsid juba investorid, et keskpank võib sellise seisukoha intresside osas võtta, kuid nad tahtsid seda näha just paberil.

Rõõmu pakkusid ka mitmed ettevõtete kvartalitulemused. Maaklerfirma Merrill Lynch tõusis prognoositust paremate kvartalitulemuste peale 1,2%, tasemeni 79,38 dollarit.

Positiivselt tõlgendati ka tootjahinnaindeksit, mis tõusis märtsis energiat ja toiduhindu arvestamata võrreldes aastatagusega 1,7%.

Aktsiaturu tõus toimus kallineva nafta kiuste. American Stock Exchange naftaindeks jõudis koos rekordilise naftahinnaga ka ise teisipäeval ajaloo kõrgeima tasemeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing