Börsiülevaade: Klementilt hiigelkäive, Hansapank müümas

20. aprill 2006, 15:07

Täna vahetas omanikku enam kui 100tuhat Klementi aktsiat ehk 5% rõivatööstuskontserni aktsiapakist.

Viimati näitas Klementi suuremat käivet möödunud aasta augustis.
Uudisteagentuur Bloomberg andmeil oli tänaste suuremahuliste tehingute mõlemaks osapooleks Hansapanga kliendid. Klementi aktsiaraamatu alusel kattusid mitmed täna müüki paisatud kogused täpselt Hansapanga tütarettevõtetele (näiteks Hansapanga Elukindlustus, Hansapanga Pensionifond K2) kuuluvate aktsiakogustega.

Hansabank Marketsi maakler Romet Tepper tunnistas, et müüjaks olid tõepoolest Hansapanga tütarettevõtjad, ostjad olid aga piiri tagant.
Suured plokktehinguid tehti Klementi aktsiaga kõik 2,5 euro (39,12 krooni) tasemel. Antud tasemel väärtpaber ka täna lõpetas.

Äripäev kirjutas sel teisipäeval, et Hansapanga ja ta tütarfirmade osalus on Klementis tõusnud 31,8 protsendini. Panga osalus hüppas rõivakontsernis üles nädala eest, kui Klementi suuromanik Bryum Estonia AS pantis endale kuuluvad 381800 aktsiat Hansapangale.

Eile hommikul esimese Tallinna börsi firmana kvartalitulemused avaldanud Eesti Telekom jätkas täna tõusu, sulgudes juba 8,20 eurol (128,30 kroonil).
Kahe päevaga on telekomifirma aktsia tõusnud 3,1%. Väga stabiilselt liikuva aktsia jaoks on tegemist väga kiire hinnahüppega. Viimati kasvas aktsia hind niivõrd kiiresti möödunud aasta veebruaris. Samas on aktsiaga kahe päevaga tehtud tehinguid vaid 6,5 miljoni krooni eest ehk siis aktsiat liigutavad eelkõige väikeinvestorid.

Aktsia tõusu taga on tõenäoliselt ettevõte otsus, tõsta dividendimakset möödunud aasta 8 kroonilt 9 kroonini aktsia kohta. See annab aktsiale isegi veel praegu pärast tõusu igati tugeva 7,0 protsendise dividenditootluse.

ING sõnul vastasid telekomifirma tulemused üldjoontes ootustele, kuid kuna tegemist on regiooni kallima telekomifirmaga andis Hollandi pank aktsiale täna soovituseks hoia ja kaheteist kuu hinnasihiks 7,7 eurot (120,48 krooni).
ING arvestab oma kalkulatsioonides, et Eesti Telekomi intresside ja maksudeeelne kasum jääb kümnekonnaks aastaks kõikuma 1,44-1,52 miljardi krooni vahele (2005. aastal 1,44 miljardit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing