Börsiülevaade: aastaga polegi kõik aktsiad Tallinnas tõusnud

20. aprill 2006, 09:43

Tallinna börs pole viimase 12 jooksul olnud enam koht, kus iga loos võidab. Viimase aasta jooksul on langenud siin koguni viie ettevõtte väärtpaberid.

Suurima languse (-42,2%) on teinud läbi vähelikviidne Tallinna Farmaatsiatehase aktsia, mida aastapäevad tagasi spekulandid koguni ajuti üle 150 krooni ajasid.

Tõsisematest tegijatest on tugevalt hinnas järele andnud järele andnud Norma (-19,6%). Ka Harju Elektri 15,4 protsendi suurune viimase aasta kaotus jooksul on muljetavaldav.

Kui Norma langust võib edukalt siduda pidevalt halveneva rentaabluse ja kasuminumbriga, siis Harju Elektri aktsia taandumise põhjuseks on pigem lihtsalt möödunud aasta eufooria, kus aktsia hinnatõus jooksis majandustulemuste tugevnemisest lihtsalt kiiremini.
Kuna lisaks aktsiahinna langusele on elektriseadmete tootja majandustulemused aastaga märgatavalt paranenud on väärtpaberi hinnatase täna juba tuntavalt atraktiivsem kui aasta eest.

Veel on viimase aasta jooksul langenud Kalev (-5,4%) ja Eesti Telekom (-0,6%). Telekomifirma kaotajaks tegelikult päris lugeda ei saa, kuna vahepeal on aktsiate pealt makstud ka 8 krooni dividende.

Kaotajana tuleks välja tuua ka detsembris börsile tulnud Tallinki, mis on võrreldes aktsia esmaemissiooni hinnaga taandunud 15,8%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing