Vrumaa Teataja: ümbrikupalku OG Elektras pole seni tõestatud

20. aprill 2006, 09:00

Äripäeva süüdistus OG Elektrale ümbrikupalga maksmises ja töösuhete vormistamisel on tekitanud suurt poleemikat, kirjutab Virumaa Teataja.

Kuigi konkreetse juhtumi puhul ei saa juristide arvates ümbrikupalga maksmist kindlalt tõestada. Kuigi paljud on ümbrikupalkadest kuulnud, pole seni juriidiliselt selliseid juhtumeid tõestatud.

Ida- ja Lääne-Virumaa töövaidluskomisjoni juhataja Arne Oru on lugenud OG Elektrale esitatud süüdistustest ajakirjandusest. “Nimetatud info põhjal on raske järeldada, kas tegemist on klassikalise ümbrikupalgaga,” lausus ta. “See, et üks osa palgast makstakse pangakontole ja üks osa palgalehe järgi sularahas, ei tähenda veel, et tegemist oleks ümbrikupalgaga,” arvas ta.

Oleg Gross, kes on lubanud Äripäeva laimamise ja ebaseadusliku jälitustegevuse eest kohtusse kaevata, rääkis, et päris kindlasti on võimalik tõestada, et Äripäeva ajakirjanikule ei ole ümbrikupalka makstud. “Ta keeldus algul dokumente esitamast ja palus ise, et me maksaks talle raha välja,” rääkis oma töötajatega vestelnud ärimees.

Grossi sõnul vastutab väljamakse eest siiski konkreetne isik, mitte tema kui omanik. “Ma oleks selle vale ära kannatanud, kui seda üllitanuks Sõnumileht, Äripäeva olen ma seni pidanud soliidseks majandusleheks,” lisas ta.

Oru sõnul ei ole suurfirmade töötajad seni ka kaevanud ümbrikupalkade üle. Rohkem on selliseid etteheiteid pisikestes ettevõtetes,” on ta tähele pannud. “Oleg Grossiga igal juhul ei ole ümbrikupalga pärast olnud töövaidluskomisjonis vaidlusi,” kinnitas Arne Oru.

Arne Oru sõnul on kõige parem teave palkade kohta siiski maksuametil. Kui suure käibega firmade töötajatel on liiga väikesed palgad, tundub ju asi kahtlane.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk keeldub aga avalikustamast ühegi Lääne-Viru ettevõtte nime seoses ümbrikupalkade kahtlusega. “Me ei saa selliseid andmeid välja anda,” põhjendab ta maksuseadusele viidates.

Rakvere lihakombinaadis mitteametlikku palgamaksmist ei tunta. Rakvere lihakombinaadi ametiühingu usaldusisik, aastaid lihalõikuses töötav Toivo Kesler kinnitas, et ümbrikus palka pole lihakombinaadis kunagi makstud. “Meil käivad läbirääkimised uue palgakorralduse asjus,” nentis ta.

Siiski pole Toivo Keslerile saladuseks, et mõnedes firmades mitteametlikku palka makstakse. “Küllap on puudusi seadusandluses, et niiviisi maksta saab,” tunnistas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing