Hansapank Klementit müümas

Raivo Sormunen 21. aprill 2006, 00:00

Eile vahetas omanikku enam kui 100 000 Klementi aktsiat ehk enam kui 5% rõivatööstuskontserni aktsiapakist. Viimati näitas Klementi suuremat käivet möödunud aasta augustis.

Ka uudisteagentuuri Bloomberg andmeil oli eilsete suuremahuliste tehingute mõlemaks osapooleks Hansapanga kliendid. Klementi aktsiaraamatu alusel kattusid mitmed müüki paisatud kogused täpselt Hansapanga tütarettevõtetele (näiteks Hansapanga Elukindlustus, Hansapanga Pensionifond K2) kuuluvate aktsiakogustega. Hansabank Marketsi maakler Romet Tepper tunnistas, et müüjaks olid tõepoolest Hansapanga tütarettevõtjad, ostjad olid aga piiri tagant. Suured plokktehingud tehti Klementi aktsiaga kõik 2,5 euro (39,12 krooni) tasemel. Antud tasemel sulgus ka aktsia hind.

Äripäev kirjutas sel teisipäeval, et Hansapanga ja ta tütarfirmade osalus on Klementis tõusnud 31,8 protsendini. Panga osalus hüppas rõivakontsernis üles nädala eest, kui Klementi suuromanik Bryum Estonia AS pantis endale kuuluvad 381 800 aktsiat Hansapangale.

Kolmapäeva hommikul esimese Tallinna börsi firmana kvartalitulemused avaldanud Eesti Telekom jätkas eile tõusu, sulgudes juba 8,20 eurol (128,30 kroonil).

Kahe päevaga on telekomifirma aktsia tõusnud 3,1%. Väga stabiilselt liikuva aktsia jaoks on tegemist väga kiire hinnahüppega. Viimati kasvas aktsia hind niivõrd kiiresti möödunud aasta veebruaris. Samas on aktsiaga kahe päevaga tehtud tehinguid vaid 6,5 miljoni krooni eest ehk siis aktsiat liigutavad eelkõige väikeinvestorid.

Aktsia tõusu taga on tõenäoliselt ettevõte otsus tõsta dividendimakset möödunud aasta 8 kroonilt 9 kroonini aktsia kohta. See annab aktsiale väga kõrge 7,0protsendise dividenditootluse.

ING sõnul vastasid telekomifirma tulemused üldjoontes ootustele, kuid kuna tegemist on regiooni kallima telekomifirmaga, andis Hollandi pank aktsiale eile soovituseks "hoia" ja kaheteist kuu hinnasihiks 7,7 eurot (120,48 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing