Pildid mälestustest Ahvenamaalt

Tiina Kolk 21. aprill 2006, 00:00

Kunsti- ja kultuurilooline näitus "Ahvenamaa fenomen" keskendub Nikolai Triigi, Konrad Mäe, Aleksander Tassa, Anton Starkopfi ja Friedebert Tuglase Ahvenamaa-suvedele aastatel 1906-1913.

Väljapanek sisaldab kunstiteoseid erinevatest kogudest, arhiivmaterjale, kirjandusteoseid ja illustratsioone, mis on loodud Ahvenamaal või hiljemgi sealt saadud elamuste põhjal. Näituse ja kataloogiga antakse esmakordselt mahukas uurimuslik ülevaade Ahvenamaa perioodist meie kultuuriloos.

"Tõenäoliselt andis tõuke esmalt see, et Ahvenamaal, Önningebys oli tegutsenud Viktor Westerholmi eestvedamisel 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses üks Põhjamaade kuulsamaid kunstnikekolooniaid. Samasse paika suundusid 100 aastat tagasi ka noored eesti kunstnikud, kellest kõigist kujunesid Eesti kultuuriloos silmapaistvad isiksused," avab kuraator Kersti Koll.

"Toona oma loometee alguses olnud noortele meestele andis Ahvenamaa ja sealne loodus sügavalt inspireeriva kogemuse, mis nähtub nii nende loomingust kui ka säilinud kirjavahetusest. Friedebert Tuglas on aga nii enda kui eesti kunstnike Ahvenamaa-suved lausa kultuurilooliseks legendiks kirjutanud," lisab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing