VAT Teatris esietendus ebaviisakas komöödia

Christel Karits 21. aprill 2006, 00:00

VAT Teater tõi Rahvusraamatukogu teatrisaalis lavale belgia kirjaniku Amélie Nothombi samanimelisele romaanile toetuva lavateose "Vaenlase kosmeetika".

Teatri turundusjuhi Tiiu Talvisti sõnul peitub intrigeeriva pealkirja taga mitte vähem intrigeeriv lugu, mida oleks võrdselt vaja vaadata nii gümnaasiumilõpetajal, eliitturule pürgival müügigurul kui ka rahvusvahelisel ärimehel.

Lugu algab iseenesest igapäevaselt: edukale ärimehele Jerome Angustile hakkab lennujaama ootesaalis ligi tikkuma jutukas hollandlane Tekstor Tekstel, tüüpiline rahvarikastes transpordisõlmedes ohvreid otsiv eluheidik. Kuna Jerome'i lendu on edasi lükatud, ei ole tal võõrast sugugi lihtne vabaneda.

Peagi saab prantslaslikult lennukas konflikt detektiivse varjundi ja kisub publiku tunnistajana kaasa päris ootamatutesse elupööristesse.

"Armastus ja surm saavad ses loos ühiskonnakriitilise käsitluse osaliseks - meie ajastu julmus ei seisne madalas moraalis, vaid teadlikus püüdes panna inimene unustama igasuguseid moraaliküsimusi," avab Talvist. "Armastus tähendab tulusat partnerlust ja seks stabiilset tarbekaupa ning keegi ei taha teada, et armastuse ja seksiga on lahutamatult seotud ka surm. Kahe mehe dialoog lennujaamas ei lase seda unustada ja toob surma teema vaimukalt ja põletavalt teravas kastmes vaataja ette."

Amelie Nothombi "Vaenlase kosmeetika" on väljakutse nii näitlejaile kui ka vaatajaile. See on lugu sellest, mis võib juhtuda, kui inimene oma olemuse maha surub.

Kunstnikutöö tegi Hardi Volmer. Mängivad VAT Teatri põhitrupi näitlejad Margo Teder ja Tanel Saar. Teose tõlkija, lavastaja ja muusikaline kujundaja on lavastaja ning teatripedagoog Peeter Raudsepp, kellele see pole esimene koostöö VAT Teatri trupiga. 2001. aastal tõi ta seal lavale Austraalia tuntuima nüüdisdramaturgi David Williamsoni "Näost näkku".

Teatriõhtu kestab ilma vaheajata kaks tundi. Lugu mängitakse sel hooajal vaid viis korda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing