PM: Mart Laaril on trumbid ühendpartei juhiks saamisel

21. aprill 2006, 07:55

Isamaaliidu ja Res Publica ühendpartei üheks juhikandidaadiks on endine peaminister Mart Laar.

Postimehe andmetel on tööversioonis Eesti Eest! nime kandev ühendpartei kaalumas mitut esimehe kandidaati, kuid Laari võimalusi peetakse kõige tugevamaks.

'Vaadatakse ka mittepoliitiliste võimaluste ja suursaadikute poole,' tunnistas üks oma nime avaldamisest hoidunud Res Publica poliitik. 'Laar on aga tugevaks trumbiks tagataskus ning on tõenäoline, et otsitakse printsi valgel hobusel, kuid lõpuks saab reaalsuseks Laari kolmas tulemine.'

Tulevase ühendpartei juhtivpoliitikud pole otsingutega veel nii kaugele jõudnud, et hakata esimesi kompivaid läbirääkimisi pidama. Nimedest räägitakse väikses ringis.

Kuigi suursaadik USAs Jüri Luik ja endine Hansapanga juht Indrek Neivelt on ajakirjanduses tunnistanud, et nendega pole esimehe teemal juttu olnud ning see perspektiiv neid ka ei huvita, on vestlustes nendegi nimed läbi käinud.

Samas ütles Laar Postimehele, et praegu on uue programmi koostamise ja erakondade kokkuliitmise kõrval esimehe leidmine teisejärguline küsimus.

'Kui mulle aga ettepanek tehakse, siis on see meelitav. Iga ettepanek on meelitav! Aga ma ei hakka esimeheks ja üritan ka põhjendada, miks see ei ole kõige praktilisem lahendus.'

Ka Res Publica esimees Taavi Veskimägi ütles, et esimehest on vara rääkida. 'Kas esimees on Lukas, Veskimägi või keegi kolmas, selgub 2007. suvel,' ütles ta. Ka ei soostunud Veskimägi ütlema, kas Laarist saab enne Riigikogu valimisi nende peaministri kandidaat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing