Soome kinnisvarafirma Citycon kaasas investoritelt üle miljardi krooni

24. aprill 2006, 13:11

Soome kinnisvarafirma Citycon, kes on eestlastele tuntud kui Rocca al Mare kaubanduskeskuse ostja, kaasas investoritelt ligi 75 mln eurot (1,2 mln krooni).

Citycon Oyi teatas täna Helsingi börsile, et 75 miljoni euro suurune aktsiaõiguste müük viidi edukalt lõpule. Esialgsete andmete alusel märgiti investorite poolt 27,3 miljonit aktsiat ehk umbes 99,4 protsenti kõigist õigustest.

Cityconi aktsionäridel oli 3. aprillist kuni 21. aprillini õigus iga endale kuuluva viie aktsia kohta saada üks märkimisõigus ja osta selle eest hinnaga 2,75 eurot üks Cityconi aktsia.

„Me oleme väga rahul toimunud õiguste emissiooni tulemustega. Enamus meie aktsionäre märkis aktsiaid ja me hindame nende jätkuvat huvi ettevõtte vastu. Samuti oleme väga rahul, et nii palju uusi aktsionäre kasutasid võimalust Cityconi investeerimiseks,” ütles börsiteates firma tegevjuht Petri Olkinuora.

Firma kavatseb saadud rahaga jätkata oma kasuliku kasvu strateegiat, ostes jaemüügiga tegelevate firmade kinnistuid nii Skandinaavias kui Balti riikides.

Cityconi aktsia maksis kell 12:30 Helsingi börsil 3,99 eurot ehk 0,25% reedesest sulgemishinnast vähem. Aastaga on Soome kinnisvarafirma aktsia tõusnud 68%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing