2% Tallinki vahetas omanikku

Tõnis Oja 26. aprill 2006, 00:00

Tallinki aktsiaga sooritati eile kaks suurtehingut, mille käigus vahetas omanikku 2,7 mln aktsiat, tehingute koguväärtus oli 186 mln krooni. Kokku oli aktsia käive 192 mln krooni. Mõlemad tehingud sooritati hinnaga 4,40 eurot ehk 68,85 krooni, tehingu mõlemat poolt (nii ostjat kui ka müüjat) vahendas investeerimispank Suprema. Tallinki aktsiaraamatu järgi oli tänase seisuga nii palju aktsiaid kuuel kontol, neist 2,7 mln aktsiat kuulus USA fondile Firebird Republics Fund. Eelpoolnimetatud aktsiate hulk moodustab 1,98 protsenti Tallinki aktsiatest.

Suprema aktsiaturgude osakonna juhataja Sten Sumberg lausus Äripäevale, et Firebird müüjate hulgas polnud, kuid kinnitas samas, et omavahel kauplesid välismaalased.

Samas oleks Firebird üks loogilisemaid müüjaid. Nimelt ootavad Ida-Euroopasse investeerivad investeerimisfondid (Firebird on üks, kes investeerib ka aktiivselt Venemaale) pikisilmi Vene naftagigandi Rosneft esmast aktsiaemissiooni, mille maht, 20 mld dollarit (250 miljardit krooni), on ajalehe The Wall Street Journal kinnitusel kõigi aegade suurim esmaemissioon. Lisaks Rosneftile on suvel oodata veel terve rea Venemaa ettevõtete esmaemissioone, seda peamiselt Londoni börsil. Investeerimispanga Renaissance Capital peastrateeg Roland Nash arvab, et Venemaa IPOde maht võib sel aastal ulatuda 30 mld dollarini, võrrelduna 4,6 mld dollariga eelmisel aastal. Selge see, et Venemaa IPOd, eriti maavaradega seotud, on paljude siin regioonis tegutsevate fondide jaoks kuum kaup. Kuna aga tegemist on ka suurte investeerimispankade jaoks ülisuurte summadega, tuleb hakata raha koguma juba aegsasti. Üks sobiv moodus raha saamiseks on seni head tulu teeninud, kuid viimasel ajal stagneerunud turgudelt välja minna.

Ülejäänud turg oli suhteliselt vaikne. Eelnevatel päevadel suuri käibeid teinud Baltika aktsia hind odavnes 0,07 protsenti, 226,72 kroonini. Aktsia käive oli 212 tuhat krooni, võrrelduna näiteks eilse 21 miljoni krooniga.

Üle miljoni krooni suuruse käibe said veel Merko Ehituse, Norma ning ASi Tallinna Vesi aktsiad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing