EPL: Linnugripihirm on suurendanud nõudmist värske kala järele

25. aprill 2006, 07:21

Mullu kasvas värske kala läbimüük Rimi kaupluseketis 40 protsenti.

Rimi Eesti Food ASi suhtekorraldusjuhi Mare Bakkeri selgitust mööda on selle põhjuseks ühelt poolt kalakoguse vähenemine, teisalt aga veerandi kuni kolmandiku võrra kasvanud kalatoodete nõudlus, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Linnugripihirmus ostja eelistab praegu kala ja muud liha,' sõnas ta.

Paide Maksimarketi juht Tiiu Lunts ütles, et tavaliselt pakuvad nad ostjaile Norra lõhet ja forelli, Eesti forelli ja karpkala. Maksimarketis müüakse Jõgevamaal Härjanurme kalatalus kasvatatud forelli ja karpkala.

Norras kasvatatud lõhet kulub nädalas 20 kilo, kodumaist forelli 40 kilo. Paide Maksimarketis maksab roogitud lõhe 89 ja forell 95 krooni, kohapeal tehtud filee hind jääb 130–140 krooni piiresse.

A-Selver ASi ostu- ja turundusdirektor Iivi Saar ütles, et võrreldes eelmise aastaga pole valge kala hind sisuliselt tõusnud, punase kala osas on ligi viis protsenti tõusnud forelli hind, lõhe pole aga märkimisväärselt kallinenud. Kuna inimesed pelgavad saada linnuliha süües linnugrippi, siis on kala jaemüüjad sellest kasu lõiganud – käive on kasvanud ligi 10 protsenti.

Jahutatud ja roogitud kala maaletooja M. V. Wool juhatuse esimees Mati Vetevool ütles, et ka nende jaoks on värske kala hind tõusnud – võrreldes aastataguse ajaga 10–15 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing