Eksminister Hanson läheb riigikohtusse

Gert D. Hankewitz 25. aprill 2006, 13:08

Täna tuli Tartu ringkonnakohtule Margus Hansoni kaitsjalt Marti Häälelt teade, et Hanson soovib kaevata riigisaladusega seotud kohtuotsus edasi riigikohtusse.

Tartu kohtu pressiesindaja Krista Tamme sõnul ei tähenda see tingimata, et Hanson edasi kaebab, kirjutab Postimees. Tema väitel koostab ringkonnakohus nüüd 12. maiks oma tervikotsuse ning seejärel saab Hansoni advokaat esitada 30 päeva jooksul kassatsiooni.

Margus Hanson ütles 20. aprillil, kui kohtuotsus selgus, et kavatseb selle kindlasti edasi kaevata.

'Kui ma ei näeks üldse võimalusi, et otsust võidakse muuta, ma nii ei oleks otsustanud. Edasikaebamine on minu kodanikuõigus ja seda õigust kavatsen ma kasutada,' ütles endine kaitseminister.

Tartu ringkonnakohus tunnistas siis endise kaitseministri Margus Hansoni süüdi riigisaladust sisaldanud dokumentide kaotamises ning nendele ebaseadusliku juurdepääsu võimaldamises ning jättis muutmata talle juba maakohtus määratud 97 500 krooni suuruse rahalise karistuse.

Süüdistusakti järgi viis Hanson üle-eelmise aasta 30. oktoobril kaitseministeeriumist kolm riigisaladust sisaldavat dokumenti oma Tartus asuvasse eramusse.

Ööl vastu 31. oktoobrit murti Hansoni elukohta sisse ja varastati teiste asjade seas nimetatud dokumendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing