ÄP 5 aastat tagasi: IMF Eesti suurt majanduskasvu ei usu

ÄP 26. aprill 2006, 00:00

Eesti majandus on väga heas korras, aga sellele vaatamata pole 10% majanduskasv võimalik, tunnistasid eile Tallinnas üheksapäevase ringkäigu lõpetanud Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) esindajad, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.

IMFi Euroopa II osakonna Balti divisjoni juht Peter Keller ütles, et Eesti valuutakomitee süsteem (krooni seotus euroga) on end õigustanud, majandus on üle saanud Vene kriisist ja perspektiivis kasvab majandus 6% aastas. "See on Eesti jaoks väga hea tulemus olukorras, kus Lääne-Euroopa kasv on pikas perspektiivis 2% aastas," tunnistas ka IMFi esindaja Eestis ja Lätis Adalbert Knöbl.

IMFi hinnangul ei saavuta Eesti sarnaselt Hiina ja Taiwaniga 10% kasvu, kuna siin pole rahva juurdekasv sedavõrd suur ning tööjõudu pole vabanemas ka põllumajandussektori arvel.

Hetkeseis: võttis aega, mis võttis - vähem kui viis aastat -, aga 10% tuli täis (peaaegu). Selleks ja järgmiseks aastaks prognoosib IMF Eestile vastavalt 7,9 ja 7,1protsendist majanduskasvu. Konservatiivist IMFilt päris optimistlik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing