Pärnu tahab kunstikeskuse Elmar Lepa firmale müüa

Gert D. Hankewitz 26. aprill 2006, 00:00

Viiekorruseline hoone aadressil Esplanaadi 10 tahetakse müüa otsustuskorras koos tasuta kasutusvalduse seadmisega linna kasuks praegusele rentnikule ASile Chaplin. See tähendab linnavalitsuse teatel, et linn omab tasuta kasutusõigust ekspositsioonipinnale.

Enne seda oli Pärnu linnavolikogu vastu võtnud otsuse, et hoone tuleb müüa enampakkumise korras. Linnavalitsus saadab uue plaani taas volikogusse, kus see tuleb arutlusele 18. mail.

ASi Chaplin suuraktsionär Elmar Lepp plaanib krundile ehitada büroohoone. "Kõigepealt ehitame vana maja kõrvale uue büroohoone, siis lammutame vana maja ja ehitame selle asemele uue," rääkis Lepp elavalt. Tema sõnul panustatakse ikkagi rohkem büroodele kui korteritele. "Ja kino ehitame ka, kuna kesklinnas praegu kino puudub," ütles Lepp, lisades, et ju peab maa alla ka parkla ehitama.

Muuseumi saatusest rääkides sõnas ta aga, et see, kui palju neile ruumi jääb, on praegu veel selgusetu, sest ta peab veel arhitektidega sellest rääkima. "Kui linn otsustas müüa, siis peab keegi maja ka korda tegema. Linnal endal selleks raha ei ole ja mina mõtlesin, et miks mitte," lisas Lepp.

"Professionaalse näitusepinna säilimine on linna jaoks ülimalt oluline ning kasutusvalduse seadmine linna kasuks võimaldab näitusepinna ja juurdekuuluvate ruumide kasutust kunsti ja näitusealase tegevuse huvides," ütles abilinnapea Raul Sarandi.

SA Pärnu Uue Kunsti Muuseum nõukogu avaldab kultuuriminister Raivo Palmarule saadetud avalikus kirjas kategoorilist vastuseisu Pärnu linnavalitsuse kavale.

"Kunstimuuseumi sildi all ja korruptiivseid meetodeid kasutades avalike huvide ohvriks toomist ei pea meie muuseumi nõukogu demokraatlikule ühiskonnale sobivaks," teatas muuseumi nõukogu liige Mark Soosaar.

Muuseumi nõukogu esimehe Reiu Tüüri sõnul kavatseb linnavalitsus muuseumile jätta hoone madalama osa, kus asub kaks kunstisaali ning varisemisohtlik fuajee, mistõttu kunstimuuseum peab tõmbuma poole väiksemale pinnale.

Muuseumi nõukogu soovitab oma kirjas Palmarule võtta muuseumihoone tagasi riigi omandisse või anda see sihtasutusele.

Tüür märkis, et krunt erastati hoolimata sellest, et muuseumi ja linna arengukavad näevad seal kuni aastani 2015 muuseumi paiknemist.

Linnavalitsuse andmeil tegi linnavara komisjon märtsi lõpus hoone ostust huvitatud ASile Chaplin ülesandeks pidada läbirääkimisi kõiki osapooli rahuldava otsuseni jõudmiseks SAga Uue Kunsti Muuseum, paraku kukkusid läbirääkimised läbi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing