Ülemistele kerkib Põhjamaade suurim innovatsioonilinnak

Ralf-Martin Soe 26. aprill 2006, 00:00

Innovaatilistele ettevõtetele mõeldud Ülemiste Citysse plaanib kolida ka Tallinna ettevõtlusinkubaator.

Lõplikult valmib 33 hektaril laiuma hakkav linnak 10-15 aasta pärast. Mainoril on plaan Ülemiste City arendamisse investeerida 6-8 miljardit krooni. Praegu on ettevõtmisesse paigutatud 250 miljonit krooni.

Muinsuskaitse all olevad Eesti ajal ehitatud paekivist tootmishooned säilitatakse ja nende vahele pikitakse tänapäevased kontorid.

"Võib öelda, et tuleb ajalooline arhitektuur sümbioosis tänapäevase ultramodernismiga," nentis projekti tarbeks loodud ASi Ülemiste City juhatuse esimees Gunnar Kobin. Tema sõnul on ettevõtete huvi seni väga suur. "Meie eesmärk on välja kujundada Põhjamaade kaasaegseim innovatsioonile suunatud ärikeskkond."

Kohe kõrval arendab Dvigateli tööstusparki Merko Ehitus. Projekti arendusjuhi Marju Kivi sõnul pakub Merko Ülemiste Cityle ehitusteenust, tööstuspark aga Mainori projektis konkurenti ei näe.

"Neil on erinev arengusuund. Eks aeg näitab, mis nende kõrgelennulistest plaanidest saab, paljud asjad võivad jääda raha taha," lisas ta.

Lasnamäe tööstuspargi juhi Rein Pinni sõnul ei näe temagi Ülemiste Citys konkurenti. "Selleks ajaks, kui nemad hakkavad maad müüma, on meie tööstuspark täis," kommenteeris Pinn. "Lisaks on Ülemiste keskendunud rohkem äripindadele, meie aga tegeleme vaid tööstuspindadega, mille järele on praegu väga suur nõudlus."

Webmedia haldusjuht Urmo Pärg põhjendas Ülemistele kolimist uute arenguvõimalustega. "Enam ei tule ruumi osas füüsilist piirangut ette, meil on inimeste arv iga aasta kahekordistunud," ütles Pärg.

Webmedia saab endale Ülemistes neli korrust kontoripinda. Lisaks võidetakse ka rahaliselt.

Tallinna ettevõtlusameti juht Kairi Teniste kiitis Ülemiste arendusprojekti. "Väga positiivne idee," ütles ta. "Tahaks vaid väga loota, et sinna tulevad sobilikud ettevõtted ning Ülemiste City väärib oma nime."

Varem Dvigatelile kuulunud maa-ala jaotatakse arenduse käigus kolme tsooni - büroohooned, tootmishooned ja messikeskus.

Lisaks tuleb Ülemiste Citysse mitu parkimismaja, tervisekeskus, pangaesindused ja kõrghaljastusega pargid.

Esimese uusehitisena valmib ärilinnakus 2007. aastal kümnekorruseline klaasfassaadidega ja omavahel galeriiga ühendatud kaksiktorn.

Tallinna linnavalitsus on algatanud Ülemiste ristmiku ümberehituse projekteerimise, mille eesmärk on lisada pealinna suunduvale suunale veel üks sõidurada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing