ÄL: Sildmäelt uus viin USA turule

26. aprill 2006, 07:30

Veebruaris Saaga viinaga turule tulnud Toomas Sildmäe uus viin Brid jõuab ookeani taha suve lõpus.

Ookeani taha minnakse premium-viinaga, pudeli hind jääb 400 krooni piiresse, kirjutab Ärileht.

“Suudame ka vastavat kvaliteeti pakkuda,” lappab hotelliärimees Toomas Sildmäe väljatrükki märjukeste koostisnäitajatest, mille põhjal nii Saaga kui ka Brid kuuluvad viinade tippklassi.

Pooleliitrises viinas sisaldub näiteks üks kilogramm rukist. Eestis toodetava kvaliteet-rukkiviina retsepti valmistas viinatootmise grand old man Arno Narro. Piirituse valmistab Rakvere Piiritus, joogi segab Onistar. Sildmäe ja Narro ühisosaks on viina kaubamärkide väljatöötamine ning turuletoomine.

Aasta jooksul loodetakse ära võluda USA 13 osariigi viinajoojad. Esimesena võetakse sihile New York, Florida ja Los Angeles.

Makettpudeli etiketil rõhutakse Eesti pikaaegsele viina tootmise kultuurile, puhtale pinnasele ja joogi naiselikele aspektidele. Peategelaseks sedapuhku Vene valitseja Katariina II, kelle ajal siinsete viinaköökide katlad tõelise võimsuse saavutasid. 'Kaubamärk vajab legendi, samamoodi on brändi nime tähendusväljaga,' selgitab Toomas Sildmäe.

Bacardi-Martini Groupi tiiva all mõni aeg tagasi USA turu tõusulainel triivinud Türi viin on selles vallas parim näide. Just legendi puudumine turundusinimeste sõnul määravaks saigi.

Tootjafirma Onistar nõuniku Aleksander Skoblovi sõnul on Türi viina algne edu praegusega võrreldes tagasihoidlik ning mahud on esialgsega võrreldes kolmandiku peale tõmbunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing