Börsikommentaar: Kalevi aktsionärid võivad peagi osutuda kütusemeesteks

26. aprill 2006, 09:59

Eile pärast börsipäeva lõppu tuli Kalevilt teade, et kommivabrik on Weroli tehasele suurima pakkumise teinud Dovelin Baltic OÜ üks osapool.

Ehkki Kalevi ehk Oliver Kruuda huvi üle Weroli vastu on spekuleeritud varemgi, tuli eilne saadetud teade teatava üllatusena. Eriti suureks üllatuseks tuli see, et teistest suurem pakkumine 52 miljoni kroonile, millele lisandub 70 miljoni krooni suurune võlanõue tehti enne ja väikeaktsionäre teavitati huvist ettevõtte vastu tunduvalt hiljem.

Aga Kruuda ise on möödunud aasta juunis öelnud Eesti Päevalehele huvi kohta Weroli vastu 'Ossa kurat! Ma ei oska selle kohta midagi öelda.' Ossa kurat, küll, aga mina usun, et härra Kruuda mõtles tol ajal Weroli üle küll ja üsna intensiivselt. Lausus ta ju ise eelpoolnimetatud artiklis, et tootmise laiendamise otsused sünnivad pika kaalumise järel. 'Mitte nii, et Kruuda mõtleb, et läheb vaatab Jõgevamaal Werolit.'

Teine legend, mida mina hästi ei usu, on see, et Kalevi huvi on eelkõige suunatud rapsiõli kui põllumajandustoodangu valmistamisele ja turustamisele. Nii Kruuda, Sõõrumaa, Kilgi kui ka teiste Weroli ümber tiirlevate ärimeeste silmis helgib horisondil vilkuv biodiisli kullaläige, mis sai alguse juba Weroli eksjuhi Erki Aaviku ajal ning mille tõttu õlitehas pankroti äärele sattuski. Ning nafta hinna kerkimine uutele kõrgustele muudab läike üha intensiivsemaks.

Nii et eilsed kommivabriku väikeaktsionärid on täna juba potentsiaalsed kütuseäri osalised. Kalevil on tugev ja pikaajaline juriidiline kogemus, mistõttu on ilmselt juriidiliselt kõik korrektne, aga häirib taoline asjade käik mind küll.

Olen Kalevi väikeaktsionär.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing