Gazprom: meie turuväärtus kasvab 10-15 aastaga triljoni dollarini

26. aprill 2006, 11:18

Gazpromi tegevjuhi asetäitja Alexander Medvedevi sõnul kasvab firma turuväärtus praeguselt 240 miljardilt dollarilt järgneva 10-15 aastaga 1 triljoni dollarini.

Esinedes BBC World uudistekanalis ütles Medvedev, et Gazpromil on nimekiri ülevõtmiskandidaatidest ja raske on leida ettevõtet, mis pole nende jälgimisnimekirjas.
„Mõned inimesed arvavad, et nõrk Venemaa on maailma jaoks hea, aga me pole sellega nõus. Tugev Venemaa ja tugev Gazprom on maailmale hea,' ütles ta telesaates „Hard Talk”.

„Venemaa gaasi tähtsus kasvab, meil on piisavalt reserve varustamaks gaasiga Euroopat, USA, Hiinat ja Koread,' rääkis Medvedev
Gazprom soovib saada maailma juhtivast gaasitootjast juhtivaks energiakompaniiks ning osta osalusi Euroopa energiajaamades.

Hinnanguliselt on Gazpromi käes kolmandik maailma gaasireservidest, firmal on Venemaal gaasi ekspordi monopol ja ta omab Venemaad läbivaid gaasitrasse.

Euroopa riigid on Venemaa gaasist juba tugevalt sõltuvad. Hetkel annab Gazprom umbes viiendiku Euroopa Liidus tarbitavast gaasist.

Välisinvestoritel paranes Gazpromi aktsiatega kauplemise võimalus jaanuari keskel, mil aktsia noteeriti RTS kauplemissüsteemis. Käesoleval aastal on väärtpaber kallinenud enam kui kolmandiku võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing