Trigon Capitali kasum kasvas mullu viis korda

Annika Matson 26. aprill 2006, 10:21

Trigon Capitali puhaskasum oli eelmisel aastal 101 miljonit krooni, viiekordistudes eelmise aastaga võrreldes, teatas firma.

Trigon Capital Grupi auditeeritud äritulud ulatusid 2005. aastal 228 miljoni kroonini, kolmekordistudes võrreldes 2004. aastaga. Trigon Capitali hallatavate kliendivarade maht kasvas oluliselt, ületades juba 7 miljardi krooni piiri.

Juhtiva Kesk- ja Ida-Euroopale keskenduva investeerimispanga ja varahaldusettevõte Trigon Capital grupi äritulud koosnesid 2005. aastal nõustamistasudest, sealhulgas tasudest fondide, kliendiportfellide ning ettevõtete nõustamisest. 2005. aasta lõpu seisuga ulatus Trigon Capitali omakapital üle 160 miljoni krooni, ettevõtte bilansis puudus võlg, mis rõhutab grupi konservatiivset lähenemist oma äri üles ehitamisele.

Trigon Capitali nõukogu esimehe Joakim Heleniuse sõnul olid kõik Trigon Capital grupi kolm äriüksust ? Asset Management (varahaldus), Direct Investments (kinniste investeerimistoodete nõustamine) ja Corporate Finance (ettevõtete nõustamine) ? 2005. aastal kasumlikud ning tegid läbi tugeva kasvu. Lisaks kolmele peamisele osakonnale osaleb Trigon Capital ühisettevõttes Martinson Trigon Venture Partners, mis nõustab investeeringuid tehnoloogia- ja meediaettevõtetesse.

Trigoni varahalduse osakonna poolt hallatavate aktsiafondide ja kliendiportfellide maht kasvas aastaga 2,6 korda ning ulatus aasta lõpus üle 6 miljardi krooni. Käesoleval hetkel valitseb Trigon nelja aktsiafondi, mis keskenduvad Uus Euroopa aktsiaturgudele. Trigon Uus Euroopa Väikeettevõtete Fond, mis alustas tegevust möödunud aastal ja mille maht kasvas Trigoni fondide seas 2005. aastal kõige kiiremini, ulatudes aasta lõpuks pea 700 miljoni kroonini, on ainus Uus Euroopa väikeettevõtetele keskendunud aktsiafond. Oma fondide paremaks tutvustamiseks Skandinaavias alustas Trigon lisaks Soome eQ Pangale koostööd Rootsi juhtiva varahaldusettevõttega Öhman. Samuti laiendati koostööd ERGO-ga ? lisaks ERGO pensionifondide haldamisele laienes eelmisel aastal Trigoni koostöö ka ERGO Balti kindlustusseltside varade haldamisele.

Direct Investments osakonnale, mis tegeleb kinniste investeerimistoodete nõustamisega, oli 2005. aasta esimene täispikk tegutsemisaasta iseseisva osakonnana. Osakond pakub jõukamatele eraisikutele ?alternatiivseid? investeerimisvõimalusi mittenoteeritud ettevõtetesse, sealhulgas projektidesse kinnisvaraarendus- ning põllumajandussektoris. Direct Investments osakonna poolt nõustatavad investorid omavad Eestis kontrollivaid osalusi ettevõtetes AS Trigon Gardening (Hortes aianduskeskus), AS Trigon Baltic Farming (piimatootmine ning lillekasvatus) ning AS Viisnurk (ehitusmaterjalide ning mööbli tootmine), Venemaal ettevõttes Idealnaya Chashka (juhtiv kohvikukett St. Peterburis) ning Poolas ettevõttes QuadroMedia (meedia).

Corporate Finance (ettevõtete rahastamise) osakonnale oli 2005.aasta edukas nii lõpule viidud tehingute kui ka laienemisplaanide täideviimise osas. Tänaseks katab osakond lisaks kõigile uutele Euroopa Liidu riikidele ja Venemaale ka Rumeeniat ja Balkani riike, nagu Horvaatia, Sloveenia ja Serbia. Möödunud aasta jooksul nõustas ettevõtete rahastamise meeskond edukalt mitmeid tehinguid nii Eestis, Venemaal, Tšehhis kui ka Slovakkias.

Lisaks oma põhitegevuse arendamisele jätkas AS Trigon Capital 2005. aastal omavahendite investeerimist mitmesugustesse põhitegevusega otseselt mitte seotud äridesse kinnisvara, põllumajanduse ja private equity investeeringute alal. Trigon Capital osaleb neis projektides koos teiste investoritega, kusjuures Trigoni osalus ei ületa reeglina 50%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing