Austria suusatreener kaebas ROKi ja WADA juhid kohtusse

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 12:03

Torino olümpiamängudel ekslikult dopinguskandaali keskmesse sattunud Austria treener Walter Mayer kaebas kohtusse nii WADA presidendi kui ka ROKi presidendi.

49-aastast Mayerit süüdistati selles, et ta külastas loata Torino talimängude ajal Austria koondisi ja viis neile keelatud aineid, vahendab Postimees Online telekanalit MTV3.
Eelmisel nädalal vabastas Austria suusaliit palju kõmu tekitanud treeneri taolistest süüdistustest.

Itaalia politsei tegi talimängude ajal üllatusvisiidi Austria koondise majutuskohta. Mayer põgenes olümpiakülast kiiresti minema ja sõitis kokku politseiautoga.

'Torino sündmustest põhjustasid suurimat muret autoõnnetus ja alkoholiprobleem. Minu elu suurim viga on kindlasti see, mis juhtus politseiautos,' rääkis Mayer.

Mayer süüdistab Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidenti Rogge"i au haavamises ja Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) juhti Poundi alusetute juttude levitamises. 'Rogge esines arvamusavaldusega, mida levitas Austria meedia. Ta väitis, et Mayer organiseeris kogu Torino dopinguskandaali,' rääkis Mayeri advokaat Herwig Hasslacher.

Mayeril on keelatud sportlasi aidata kuni 2010. aasta Vancouveri olümpiamängudeni. Treenerit karistati pärast seda, kui Salt Lake City olümpial leiti tema elukohast vereülekande tegemise varustust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing