Eesti ja Kongo Vabariik sõlmisid diplomaatilised suhted

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 09:34

Täna sõlmis Eesti suursaadik Prantsusmaal Andres Talvik ja Kongo suursaadik Prantsusmaal Henri Marie Joseph Lopes Eesti ja Kongo vahel diplomaatilised suhted.

Allkirjastamistseremooniale järgnenud jutuajamises rääkisid suursaadikud Euroopa Liidu ja Aafrika suhetest ning regionaalpoliitikast. Suursaadik Henri Marie Joseph Lopes rõhutas Eesti ja Kongo vaheliste diplomaatiliste suhete sõlmimise tähtsust ajal, millal Kongo Vabariik on Aafrika Liidu eesistuja ning Ühinenud Rahvaste Organisatsooni Julgeolekunõukogu mittealaline liige.

Kongo Vabariik tunnustas Eesti Vabariigi taasiseseisvumist 24. märtsil 1992.
15. augustil 1960. aastal ametlikult iseseisvunud Kongo Vabariik on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni liige alates 20. septembrist 1960.

Kongo Vabariik asub Aafrika keskosas ja piirneb põhjas Kameruni ja Kesk-Aafrika Vabariigiga, läänes Gaboni, idas ja lõunas Kongo Demokraatliku Vabariigi ning lõunas Angola Cabinda provintsiga.

Kongo Vabariigi pindala on 342 000 km2 ning rahvaarv on 3,7 miljonit inimest. Riigi pealinn on Brazzaville, kus elab 856 000 elanikku. Ametlikuks riigikeeleks on prantsuse keel, ka lingala keel on laialdaselt kasutusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing