Kas Tallink on Silja Line'i ostja, peaks selguma täna-homme

Annika Matson 27. aprill 2006, 11:57

Silja Line"i müüki korraldava panga Societe Generale’i esindaja Dan Clague ütles kuu alguses Taloussanomatele, et Silja Line"i omanik selgub aprillis.

Tehing pidi Clague sõnul lõpule viidama mais. Seega on Silja Line"i uue omaniku nime väljakuulutamist oodata täna-homme.

Soome majandusleht Kauppalehti kirjutas eelmisel nädalal, et Silja Line’i kõige tõenäolisemaks ostjaks peetakse Austraalia investeerimispanka Macquarie, mis on varem ostnud kaks reederfirmat, mis kuulusid Silja Line’i senisele suuromanikule Sea Containers. Lisaks kuulub investeerimispangale Macquarie Rootsis kiirrong Arlanda Ekspress.

Tallink teatas 25. jaanuaril ametlikult, et osales Silja Line"i müügipakkumises.
Societe Generale andmetel on müügikonkursi lõppvoorus vähemalt üks laevafirma. Tallinkis rääkis meedias, et just nemad olevat see firma. Tallink põhjendas oma veendumust sellega, et neil on tugevam bilanss, kui Viking Line’il, mis ka pakkumise tegi. Tallinkit iseloomustab siiski suur võlakoormus.

Clague kinnitas seepeale, et mõned pakkumised on lauale jäänud ja nende hulgas on vähemalt ühe laevafirma ja vähemalt ühe finantsinvestori pakkumised.
Silja Line müüakse kontsernina koos kaheksa laevaga. Firma hinnaks on pakutud vähemalt pool miljardit eurot (7,8 miljardit krooni).

<pilt2#fotod/Firmad/Firmad_T/tallink_romantika5raul_212164.jpg#600#400#>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing