Londoni börsi juht saatis Putinile hoiatuskirja

27. aprill 2006, 09:32

Londoni börsi juht on astunud tavatu sammu ja saatnud Venemaa suurima välisinvestori kaitseks kirja otse Venemaa presidendile Vladimir Putinile.

Oma kirjas hoiatab Londoni börsi juht Clara Furse, et riiki sisenemise keeld Venemaa suurimale välisinvestorile, investeerimisfondi Hermitage Capital Management juhile William Browderile, võib teha „olulist kahju Venemaa reputatsioonile kui välisinvesteeringuid soosivale riigile ning Venemaa firmade väljavaadetele hankida kapitali väljaspool Venemaad,” kirjutab Financial Times.

„Kui riigi suurimal investoril võidakse meelevaldselt keelata riiki sisenemine, saadab see väga negatiivse signaali teistele Vene firmadesse investeerimist kaaluvatele osapooltele,” kirjutab Furse.

Furse sekkumine ei heida valgust üksi Venemaa tavatule äri- ja investeerimispraktikale, vaid samuti võimalikule Londoni maine kahjustamisele, kuna London on saanud Venemaa firmade esimeseks eelistuseks välisinvestoritelt kapitali hankimiseks, kirjutab leht.

2005. aastal hankisid Venemaa firmad avalikest esmaemissioonidest (IPO) Londoni börsil 5,1 mld dollarit, mis on 14% kõigi uusemissioonide mahust.

Juulis plaanib Londonis avalikku esmaemissiooni naftakompanii Rosneft, millest peaks saama Venemaa kõigi aegade suurim IPO.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing