PM: Poodi tulevad müügile korgiga piimapakid

27. aprill 2006, 07:36

Eilsest alates saab osta Tere kaubamärgiga piima ja teisi piimatooteid keeratava korgiga pure-pakendis, mis peaks piima kauem värske hoidma.

Kui seni sai eestlane osta korgiga pakendis peamiselt vaid mahlu, siis nüüd said uue kuue ka Tere piimatooted, kirjutab Postimees.

Tallinna Piimatööstuse turundusjuhi Triin Mägi sõnul hakatakse uutes pakendites müüma just koguseid, mida inimesed korraga ära ei joo – nii keefiri, hapupiima, joogijogurtit kui ka suuremas pakis rõõskkoort. 'Vaid väikesed rõõskkoorepakid jäävad korgita pakendisse,' selgitas Mägi.

Korgiga pakid tulevad tavaliste pure-pakkide asemele, kilepakkidega esialgu muudatusi kavas pole. Siiski loodab Tallinna Piimatööstus tulevikus kilepakendite osa vähendada.

Mägi sõnul on oluline ka tõsiasi, et piima- või keefiripakk ei muutu korgi lisandumise tõttu ostjatele kallimaks. 'See pakend on inimesele mugavam, sest paki saab külmkapis kas või pikali panna, samuti aitab kork paremini säilida ning piim ei puutu teiste toiduainete lõhnadega kokku,' kirjeldas Mägi uusi võimalusi.

ASi Rakvere Piim juht Jaanus Vihand ütles, et temal korgiga piimapakendisse eriti suurt usku ei ole.

'Meie hinnangul ei ole kork tarbijale piima juures nii oluline,' rõhutas Vihand, kes ei usu ka, et tarbijad oleks valmis korgi eest rohkem maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing