Putin loodab Saksamaalt uusi investeeringuid

27. aprill 2006, 12:53

Venemaa president Vladimir Putin ütles tänasel kohtumisel Venemaa ja Saksamaa äriliidritega, et Saksamaa firmad on Vene turul igati teretulnud.

President loetles majanduslikke edusamme alates läinud aasta 6,4% majanduskasvust, ettevõtlust ning spetsiaalseid majandustsoone reguleerivate seaduste täiustamisest, börsiindeksi ligi 84% tõusust ning riigi krediidireitingute paranemisest. „Usume, et meie Saksa partnerid oskavad hinnata neid, tagasihoidlikult öeldes, positiivseid tendentse ning laiendavad oma kohalolekut Venemaal,” ütles Putin.

Tomskis Putiniga kohtuval Saksamaa kantsleril Angela Merkelil on kaasas esinduslik äridelegatsioon, kelle hulgas on nii E.ON AG tegevdirektor Wulf Bernotat, Deutsche Banki juht Josef Ackermann kui BASF AG juht Jürgen Hambrecht.

Visiidi käigus loodetakse kokku leppida mitmeid uusi äritehinguid, sealhulgas Euroopa suurima autotootja Volkswageni uue autotehase ehitamise Venemaal. Firma on teatanud, et tahab Volkswagenite osakaalu Vene turul tõsta praeguselt kolmelt protsendilt 10 protsendile, vahendab Bloomberg.

Täna leppisid Venemaa raudteefirma ja Deutsche Bahn Tomskis kokku luua ühine logistikafirma kaubatransiidi vahendamiseks Aasia ning Saksamaa ja Lääne Euroopa vahel mööda Trans-Siberi raudteed. Lisaks sõlmiti rida panganduse, infotehnoloogia ja transpordi alaseid leppeid.

Merkeli delegatsioonis on ka hulk valitsusliikmeid, sealhulgas majandusminister, rahandusminister ning välisminister.

Saksamaa on Venemaa suurim kaubanduspartner. Kahe riigi kaubavahetuse maht on ca 39 miljardit eurot. Ka on Venemaa Saksamaa kõige kiiremini kasvav eksporditurg – läinud aastal oli kasv 15,4%. Kokku tegutseb Venemaal ligi 4500 Saksa firmat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing