Turistidele hakkab Tai tsunami piirkond jälle atraktiivsena tunduma

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 13:24

Aasia turism on pärast 2004. aasta detsembris toimunud tsunamikatastroofi taas jalule tõusmas, vahendab Postimees Online CNNi.

Uuringufirma AC Nielsen küsitles Visa ja Pacific Asia Travel Associationi tellimusel 20. – 30. märtsini tehtud uuringus 5600 Austraalia, Kanada, Hiina, Prantsusmaa, Saksamaa, Jaapani, Korea, Rootsi, Suurbritannia ja USA kodanikku.
Ligikaudu 43 protsenti vastanutest ütles, et plaanivad sel aastal minna puhkama Aasiasse, möödunud aastal kaalus seda ainult 34 protsenti.

'Heaks uudiseks on see, et võrreldes möödunud aastaga tahab üha rohkem inimesi Aasiat külastada,' ütles uuringut rahastanud firma Visa International Asia Pacific pressiesindaja Paul Wilke. Tema sõnul teeb aga murelikuks see, et suurele hulgale turistidele on piirkonna probleemide ja selle kohta, kuhu on turvaline sõita ja kuhu mitte, jagatud valeinformatsiooni. Nimelt oli raporti kohaselt igal viiendal küsitletul valeinfot paikade kohta, kus on toimunud terrorirünnakud. Samuti arvas viiendik küsitletuist olevat linnugrippi piirkondades, kus see pole kinnitust leidnud.

Umbes 18 protsendi vastanute arvates said Hiina, Hongkong, Korea, Jaapan, Filipiinid ja Singapur tõsiselt või mõnevõrra tsunami tõttu kannatada, kuigi nendest riikidest läks 2004. aasta detsembris Kagu-Aasiat tabanud tsunami mööda, seisab raportis. Kuigi Tais tabas tsunami ainult väikest piirkonda, arvas 78 protsenti vastanutest, et see riik kannatab siiani tsunami tekitatud kahjude all ning kahjud on tõsised.

2004. aasta 26. detsembril toimus Sumatra saare juures 9-magnituudine maavärin, mille tulemusel tekkinud hiidlained põhjustasid ulatuslikke purustusi kogu Kagu-Aasias, aga ka Ida-Aafrikas ja Madagaskari saarel. Hiidlaine tagajärjel hukkus 216 000 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing