Elcoteqi kasumi langus poole võrra kukutas aktsia hinda

Annika Matson 28. aprill 2006, 00:00

"Kasumlikkuse languse taga olid madalad marginaalid valdavalt kommunikatsiooniseadmete segmendis," kommenteeris Bloombergile Elcoteqi juhatuse esimees Jouni Hartikainen, kes ka ise omab 6132 Elcoteqi aktsiat. Samuti vähendas kasumit uute tehaste väike töökoormus ning kasutustase.

Juhtkonna kommentaarid ülejäänud aasta osas olid positiivsed. Ettevõte ootab teises kvartalis käibe ja tegevuskasumi kasvu võrreldes esimese kvartaliga. Kogu aasta käive kasvab ettevõtte ootustele vastavalt selgelt kiiremini kui turg keskmiselt. Jooksva aasta turu keskmiseks kasvuks on ennustatud 10 protsenti.

Firma esimese kvartali kasum kukkus 4,4 miljonilt eurolt 2,1 miljonile eurole. Samas käive kasvas 21 protsenti, 981,1 miljonile eurole. Kasum aktsia kohta tuli 7 eurosenti, samal ajal kui analüütikud olid oodanud 12 senti. Käibeks ootasid analüütikud 933 miljonit eurot.

Elcoteqi suurim klient on Nokia, millel läks esimeses kvartalis väga hästi. Elcoteq teatas, et neilgi suurenes nõudlus mobiiltelefonide seadmete järele, kuid nende kasumlikkus kannatas, sest konkurentsi tihenemine surus hinnad alla. "Meie eesmärk on saada rohkem tellimusi kaabeltelevisiooniseadmete tootjatelt, et vähendada firma väga suurt sõltuvust mobiiltelefonitootjatest," kommenteeris Hartikainen.

Elcoteqi suurimad konkurendid on Flextronics International, Solectron, Celestica ja Hon Hai Precision Industry. Telekommunikatsiooniseadmete turu väärtus kokku on Bloombergi andmetel 50 miljardit dollarit.

Ülemaailmne mobiiltelefonide sektori käive kasvab sel aastal 15 protsendi võrra, oli Nokia prognoos 30. märtsil. Samas on surve kasumlikkusele jätkuvalt suur, kuna mobiiltelefonide hinnad langevad ja konkurents kasvab. Tarned Nokiale ja Ericssonile annavad Elcoteqi käibest 72 protsenti.

Sel aastal oli Elcoteqi aktsia kuni üleeilseni langenud 2,8 protsenti, Helsingi börsiindeks OMXH on tõusnud 19 protsenti. Elcoteqil on kaks tehast ka Tallinnas, kus töötab kokku ligi 3600 inimest.

Soome investeerimispanga eQ analüütik Jari Honko tõstis pärast Nokia häid esimese kvartali tulemusi nädal tagasi Elcoteqi soovitust ja andis nõu aktsiat osta. Hinnasihiks seadis ta 26 eurot.

"Eile oli Helsingi börsil näha Elcoteqi aktsia hinnas majandustulemuste mõju, mis ei vastanud Nokia tulemuste üles kergitatud suurtele ootustele," kommenteeris Honko. Ta lisas, et eilne börsipäev oli Helsingis üldse väga negatiivne. "Paljud investorid olid lihtsalt väga pettunud tulemustes ja seetõttu Elcoteqi aktsia ka langes," möönis ta.

Honko märkis, et põhjust, miks vaatamata Nokia edule Elcoteqil hästi ei läinud, firma täpselt ei andnud. Ka vihjet selle kohta ei tulnud. "Usun, et kasumi languse taga on veel midagi muud, millest ettevõtte juhtkond avalikult teada anda ei tahtnud," märkis analüütik.

Tuleviku osas olid nii firma juhtkond kui ka analüütik optimistlikumad. "Võimalik, et aktsia ka sellele tulevikuprognoosile reageerib," ütles Honko. Seetõttu ei kavatse Honko muuta oma "osta"-soovitust Elcoteqi aktsiale ega ka hinnasihti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing