Indrekul kulub taskuraha autosõitudele

Jaana Pikalev 28. aprill 2006, 00:00

Tallinna Arte Gümnaasiumi 11. klassi õpilane, 17aastane Indrek Kõpper saab vanematelt pangaarvele kuluraha, mis on mõeldud erisuguste väljaminekute tarbeks.

Lõunasöögi ja transpordi jaoks annavad vanemad 20 krooni päevas sularaha. Ka vanaema annab talle igal kuul 100 krooni. "Marsruuttakso pilet maksab 30 krooni, seda ei taha kasutada. Sõidan tavalise bussiga," Enamasti saab Indrek siiski Kernust Tallinna ja tagasi isaga. Linnatranspordi ID-pileti raha saab ta vanematelt.

Indrek tunneb end sularahaga arveldades turvaliselt. "Mul on küll kaks pangakontot, aga näiteks sel aastal on pangaautomaat kaks korda mu kaardi alla neelanud." Ühele arveldusarvele kogub ta raha tagavaraks, teiselt kulutab. "Mul jääb taskuraha umbes 50-75 krooni üle, selle lükkan tagavaraks teisele arveldusarvele," ütleb Indrek.

Koolist vabal ajal käib Indrek trennis Audentese kooli jõusaalis. Taskuraha kulub meelsasti sõpradega väljaskäimisele. Noormehe meelistegevuseks on piljard. Kõige suuremaks kuluks peab Indrek bensiini ostmist. "Vahel sõidame sõpradega kuhugi kaugemale, viimati käisime Virtsus," räägib Indrek.

Eelmisel suvel teenis ta taskuraha naabertalus vanainimesi abistades. "Niitsin muru või aitasin muudes töödes. Teenisin seal 25 krooni tunnis," seletab poiss.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing