Uus eesmärk: euro Eestisse 2008. aastal

Ralf-Martin Soe 28. aprill 2006, 00:00

"E-päev tuleb kindlaks määrata, praegu me oleme määranud uueks eesmärgiks esimese jaanuari 2008. Sellest konkreetsest kuupäevast sõltuvad mitmed tegevused, näiteks IT-lahendused ja kindlasti on vaja ettevõtjatel ja pankadel teada, millal läheme üle, selleks et planeerida oma tegevusi," rääkis Ansip eile valitsuse pressikonverentsil.

Rahandusminister Aivar Sõerd kommenteeris, et Eesti majandus on tegelikult eurole üleminekuks valmis. "Seda on kinnitanud ka IMF, nad ütlevad, et Eestil ei ole sisulist inflatsiooniprobleemi, tegemist on ajutise hinnatõusu kiirenemisega," ütles Sõerd ja lisas, et kui võtta aluseks Eesti Panga ja rahandusministeeriumi prognoos, siis inflatsioonikriteeriumi täitmine 2007. aasta esimesel poolel on väga reaalne, et liituda euroga esimesest jaanuarist 2008.

"Meil ei ole midagi selle vastu, et euro tulek edasi lükkub," ütles valuutavahetusfirma ASi Tavid tegevjuht Kuno Rääk. Samas ei näe ta ka põhjust 2008. aastal pille kotti panema hakata.

"Meie jääme püsima, meil on tugev inimkapital ning keskendume järjest enam investeerimiskulla ostmisele ja müümisele," kommenteeris Rääk. Ta lisas, et kui praegu moodustab nende käibest 5% investeerimiskuld, siis aastal 2008 võib selle osakaaluks olla juba 50% valuutavahetuse kõrval.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie kommenteeris, et suuremad ettevõtted on juba ettevalmistusi teinud juhuks, kui liitumine peaks toimuma varem planeeritud 2007. aastal. Väiksemad pole aga veel alustanud. Siiski võiksid paljud kiirustades hätta jääda ja seega on tärmini aasta võrra nihutamine hea otsus.

"Suurte ettevõtete, näiteks Hansapanga infosüsteeme ei muuda kolme kuuga," lisas Raie. Mehe sõnul puudutab liitumiseks ettevalmistumine kõige enam pangandust ja kaubandust.

Hansapanga juhatuse esimees Erkki Raasuke rääkis, et nemad töötasid veel hiljutise ajani selle rütmiga, et ühinemine toimub 1. jaanuaril 2007. "Viimastel kuudel oleme teinud korrektuure liitumaks aastal 2008," rääkis Raasuke.

Tema sõnul on mõistlik suuremad ettevalmistused praegu ikkagi ära teha. "Liitumine aastal 2008 ei too meile komplikatsioone kaasa," ütles Raasuke.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing