Hortes netokäive ulatus avakuul 5,7 miljoni kroonini

28. aprill 2006, 16:56

Märtsi lõpus avatud kodu- ja aianduskeskuse Hortes esimese tegevuskuu netokäive ulatus 5,7 miljoni kroonini.

Keskust külastas selle aja jooksul rohkem kui 60 000 inimest. Aastakäibeks prognoositakse ligi 60 miljonit krooni, teatas ettevõte.

“Esimese kuu tulemused on loomulikult rõõmustavad,” kommenteerib kodu- ja aianduskeskuse tegevjuht ja juhatuse liige Alo Ivask. “Avakuu müügist kuulus lõviosa toataimedele, suurt käivet andsid ka seemned ja aiatööriistad,” lisab Ivask.

AS Trigon Gardening juhatuse liikme Raigo Roosve sõnul on esimese kuu jooksul täiendatud ka kaupade ja teenuste valikut. “Oleme avanud välimüügi ala, kus kõigil huvilistel on võimalus leida koduaeda sobivad istikud. Lisaks pakume teenusena ka taimede rentimise võimalust, mida on juba kasutanud ettevõtted erinevatele üritustele kevadise hõngu loomiseks,” sõnab Roosve.

Hortese kodu- ja aianduskeskuses on võimalik tutvuda suurima valiku lilledega Eestis ja kogu Ida-Euroopas. Rohkem kui poole kogu keskuse üldpinnast hõlmavad taimed. Eriti suur valik on toalilli ja dekoratiivtaimi. Toataimi ja istikuid tuuakse peamiselt Hollandist, Taanist ja Saksamaalt, kuid esindatud on ka paljud Eesti tootjad . Lisaks müügitegevusele toimuvad keskuses mitmed üritused, lillekoolid ja teabepäevad.

Hortese omanikuks on Trigon Capital gruppi kuuluv AS Trigon Gardening. Modernse 3500 m2 suuruse aianduskeskuse maksumuseks kujunes 60 miljonit krooni. Järgneva kahe-kolme aasta jooksul ollakse valmis investeerima veel üle 150 miljoni krooni, et rajada sarnased kodu- ja iluaianduskeskused ka Riiga ja Peterburi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing