Microsoft pettis kvartalitulemuste ja prognoosidega ootusi, aktsia -6%

28. aprill 2006, 09:22

Maailma suurima tarkvaratootja Microsoft 16 protsendine kasumikasv jäi allapoole turu ootusi.

Ka väljakäidud prognoose käimasolevaks kvartaliks peeti lahjadeks.

Microsofti aktsia on pärast tulemuste avaldamist järelkauplemises odavnenud 6,4% ning liigub 25,75 dollari tasemel, kirjutas uudisteagentuur AP.

Tarkvaratootja märtsis lõppenud majandusaasta kolmanda kvartali kasum ulatus 2,98 miljardi dollarini ehk 0,29 dollarini aktsia kohta. Erakorralisi kohtukulusid arvestamata ulatus kasum 0,31 dollarini aktsia kohta.
Käive kasvas aastatagusega võrreldes 9,62 miljardilt 10,9 miljardi dollarini.

Analüüsikeskus Thomson Financial andmeil ootasid analüütikud keskmiselt 11,04 miljardist kvartalikäivet ja 0,33 dollarist kasumit aktsia kohta.

Käimasolevas kvartalis loodab Microsoft teenida 11,5-11,7 miljardise käibe juures 0,30 dollarit kasumit aktsia kohta. Analüütikute keskmised ootused püsisid 11,64 miljardi ja 0,34 dollari juures.

Microsofti finantsjuht Chris Liddell ütles, et lõppenud ja käimasoleva kvartali kasum jäi osaliselt seepärast analüütikute ootustele alla, et ettevõte on otsustanud tõsta uurimis- ja arenduskulusid tegevusaladel, kus nad pole turuliidrid, aga kus nähakse potentsiaali, nagu näiteks internetitelefon.

Käimasolevas kvartalis ja ka edaspidi kavatsetakse tugevalt investeerida ka internetikeskkondadesse, nagu MSN ja Windows Live.

Lisaks olid suuremad kulud ka mängukonsool Xbox 360 müügiga, mida sooviti kiiresti tarbijate kätte viia ning mille tulemusena maksti iga konslooli ostjale lõpuks omast taskust raha peale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing