Sakala: Vilma töötajad ei kippunud lepinguid allkirjastama

28. aprill 2006, 08:13

Kolmapäeval käisid Vilmas Kalevi personalitöötajad, kes pakkusid allakirjutamiseks uusi töölepinguid. Vaid üksikud jäid nende tingimustega nõusse.

Kalevi teatel on uute lepingute eesmärk ühtlustada Vilma palgasüsteem ülejäänud grupi omaga ja asendada senine tükihindel põhinev süsteem kindla kuupagalga, kirjutab Sakala.

Ühe anonüümseks jääda soovinud Vilma töötaja sõnul ei nõustunud enamik ettevõtte palgalistest töölepingu uuele variandile alla kirjutama, sest sellega väheneksid nende sissetulekud märgatavalt.

Naise sõnul hakkaks ta senise 39 krooni asemel tunnis teenima vaid 25 krooni ehk kaotaks praeguse palgaga võrreldes ligi 36 protsenti. 'Kui tükitöö asendatakse kindla kuupalgaga, mis on sealjuures veel nii väike, siis ma ei kujuta ette, keda see tööd tegema motiveerib,' lausus ta.

Kalevi suhtekorraldusjuht Ruth Roht rõhutas, et ümberkorralduste eesmärk pole raha kokkuhoidmine, vaid selgete ja kõigile õigusaktidele vastavate tasustamispõhimõtete ellu viimine. 'Palgafond ei vähene ja töötajate sissetulek jääb samaks või mõnel juhul suureneb,' lubas ta.

Kuupalgale üleminek pole kaugeltki ainus, mis on töötajatele uues palgakorralduses vastukarva. Väidetavalt kavatseb emafirma lõpetada öötöö eest 50protsendilise lisatasu maksmise ja asendada selle 20 protsendiga. Eriti suurt lööki tähendaks see leivavalmistajatele, kelle tööaeg just öötundidesse jääbki.

Vilma töötaja sõnul olid mõned kolleegid uute lepingutega küll nõustunud, kuid enamik loobus allakirjutamisest.

Tundmatuks jääda sooviva allika sõnul ei kärbi nende sissetulekuid mitte ainult uued lepingud, vaid ka see, et tööd on vähemaks jäänud. Selle põhjuseks arvas naine olevat Vilma müügiosakonna kaotamise, sest nüüd peavad Kalevi inimesed tegelema suurema toodete hulga turustamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing