Ameeriklased panevad rohkem raha kodufondidesse

Raivo Sormunen 02. mai 2006, 00:00

Tegemist on suurima raha juurdevooluga pärast 2004. aasta jaanuari.

Kui senini on USA investoritel olnud suur huvi välismaale investeerivate fondide vastu, siis nüüd on näha trendi muutust.

Koduaktsiatesse investeerivate fondide rahavool kasvas kuuga 8,3 miljardilt dollarile 15,6 miljardile, kuid piiri taha paigutati märtsis 18,5 miljardit võrreldes veebruari 19,1 miljardi dollariga, nähtus Investment Company Institute'i analüüsist.

Aasta esimese kolme kuuga on välisfondidesse liikunud 61,08 miljardit ja kodumaistesse fondidesse 31,88 miljardit dollarit.

Fondide kogumaht on USAs kasvanud 9,36 triljoni dollarini, millest aktsiafondid moodustavad 5,34 triljonit dollarit.

Investorite rahavoogusid hindav TrimTabs arvas, et aprillis liigub kodumaistesse fondidesse veel lisaks 18,9 miljardit ja välisfondidesse 16,5 miljardit dollarit.

"Tõeline uudis oli see, et märtsis olid esimest korda USA ja välisfondid ühel tasemel," ütles TrimTabs tegevjuht Charles Biderman. "Kui me arvestame, et välisfondidesse on kuueteistkümne kuu jooksul liikunud 189 miljardit dollarit, siis me näeme, mis tõstis arenevad turud ja välisturud rekordtasemeteni."

Biderman arvab, et välisturgudel on USA investorite rahavoolu peatumise tõttu ees rasked ajad. "USA majanduskasv pole aeglustunud. USA kasvab kiiremini kui Euroopa ja Jaapan, aga Euroopa ja Jaapani aktsiaturgudel on läinud paremini," lisas ta.

Aktsiafondi T. Rowe Price esindaja Brian Lewbarti sõnul jätkub tugev rahavool arenevatele turgudele.

Kui osa analüütikuid peab aktsiafondide raha kasvu positiivseks märgiks, siis teiste arvates võib see tähendada raha sissevoolu vähenemist ja aktsiaturgude võimalikku langust.

Näiteks senine rekordiline raha sissevool fondidesse oli 2000. aasta märtsis (53,7 miljardit dollarit) ehk vahetult enne USA IT-mulli lõhkemist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing