Pumba valik sõltub kasutuskohast

Rivo Randmäe 02. mai 2006, 00:00

Kui on soov pump püsivalt paigaldada, tuleks kasutada spetsiaalset riputus- või põhjaliitmikku.

Teisaldatavad sukelpumbad on asendamatud tööriistad kuivendustöödel, mahutite ja basseinide tühjendamisel vm. Teisaldatava pumba võib ühendada painduva vooliku abil.

Ujuklülitiga varustatud pumbad võivad töötada iseseisvalt automaatrežiimis. Pump käivitub veetaseme tõustes ja seiskub automaatselt enne kuivkäiku. Pumbal peaks olema võre, et vältida suuremate tahkiste pumpa sattumist.

Paigaldamisel kasutatakse riputus- või põhjaliitmikku, mille puhul on pumba paigaldus ja eemaldamine kaevust lihtsam ning lahendus on tänu pumba fikseeritud asendile töökindlam.

Minipumplad sobivad üksiku vesikloseti, valamu, pesumasina vms kergelt reostunud tarbevee ärapumpamiseks kohtades, kus reovee ärajuhtimine isevooluga on raskendatud või võimatu.

Minipumplad võimaldavad väikeste kulude ja muudatustega ümber ehitada olemasoleva kanalisatsioonisüsteemi.

Näiteks võib tualeti ehitada kohta, kus seda varem peeti mõeldamatuks, kuna see asus kanalisatsioonitorustikust madalamal või hoone osas, kus ei ole isevooluga kanalisatsioonitoru. Vannitoa, köögi ja tualeti võib hoones ehitada kuhu iganes, seejuures puudub vajadus kulukate torutööde tellimiseks.

Kasutatavad torud on väikese läbimõõduga ja lihtsalt paigaldatavad. Tualettide jaoks ette nähtud minipumplad on varustatud efektiivse purustisüsteemiga, mis hõlbustab jäätmete ärapumpamist.

Minipumpla töötab automaatselt. Lahendus on lõhnavaba ja madala müratasemega. Minipumpla abil on võimalik reovesi pumbata kuni 5 m kõrgusele ja 100 m kaugusele.

Suuremasse pumplasse juhitakse terve maja reovesi, mis kogutakse kogumiskaevu(paaki) ja pumbatakse üle eemal asuvasse kanalisatsioonitrassi, kogumiskaevu või imbsüsteemi.

Üldisest kanalisatsioonivõrgust kaugemal paiknevate üksikute majapidamiste puhul sobivad töötlemata reovee pumpamiseks eelpurustiga reoveepumbad.

Sellise lahenduse korral võib survetoru läbimõõt alata 40 mm-st ja kogumiskaevu läbimõõt 0,6 m-st. Tavalistest kaevudest poole väiksem (600 mm) kaev on soodne lahendus, kuna ka kaevamiskulud on väiksemad.

Enne pumba hankimist on soovitatav konsulteerida pumbatootja esindajaga. Tõhusaks toeks pumbavalikul on "Paigaldaja käsiraamat", mis saadaval kõigis hästi varustatud santehnika kauplustes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing