EPL: Politsei nõuab vippide kaitse jaoks eriautot

02. mai 2006, 07:21

Soomustatud limusiini hankimine teeks lõpu olukorrale, kus Eestis viibivaid riigijuhte tuleb ringi vedada Soomest või Rootsist laenatud sõidukitega.

Eestis käib üha enam külalisi, kelle sõidutamiseks nõutakse kuulikindlat sõidukit, kirjutab Eesti Päevaleht.

2007. aastal saab Tallinna tänavatel kuulikindlat autot sõitmas näha vaid juhul, kui siseminister Kalle Laanetil õnnestub eelarvekõnelustel selle ostuks vajalikud miljonid välja kaubelda.

'Eesti riigis pole mitte ühtegi soomustatud autot, mida oleks vaja siia tulevate VIP-külaliste kaitseks. Väga paljud erilise julgeoleku alla kuuluvad väliskülalised vaatavad selle peale, kas meie riik suudab panustada või mitte,' lausus Laanet. Minister ei teinud saladust asjaolust, et üks soomustatud auto maksab 5–7 miljonit krooni.

Vippide turvamise eest vastutava julgestuspolitsei julgestusosakonna ülemkomissari Taivo Runno sõnul vajab Jupo soomustatud sõidukeid kõrgete väliskülaliste mobiilseks kaitseks.

'Soomustatud auto on hädavajalik suurriikide riigipeade ning teiste eriti ohustatud isikute visiitide ajal,' märkis Runno. 'Väliskülalise turvalisuse tagamine on asukohamaa kohustus, millesse tuleb äärmise tõsidusega suhtuda. Seni on Eesti sõltunud naaberriikide abist.'

Näiteks Suurbritannia peaminister Tony Blair sõitis läinud aasta 1. detsembril mööda Tallinna autos, mis oli toodud Soomest.

Jupo taotlusel on taga ka välisministeeriumi moraalne tugi. Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste sõnul käib Eestis üha enam külalisi, kelle julgestusteenistused nõuavad vippide sõidutamiseks kuulikindlat masinat. 'Riigipeade puhul on see alati nii, aga autot on nõutud ka peaministritele ja välisministritele,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing