PM: Ostja: Eesti Raudtee viigu ookeanini

02. mai 2006, 07:31

Koos Vene Prominvestorsiga plaanib Eesti Raudteed osta ka Saksa firma TransCare.

Ettevõtte juht ja asutaja Ralf Jahncke kinnitab, et nad kavatsevad Eesti Raudtee lülitada Vaikse ookeani sadamateni ulatuvasse logistikaahelasse, kirjutab Postimees.

'Meil on Prominvestorsiga leping, mille järgi peab TransCare saama asutatavas ühisfirmas osaluse,' ütles Jancke. 'TransCare’i põhitegevus on küll ärikonsultatsioonid, aga üle poole meie käibest tuleb klientidele välja töötatud projektide elluviimisest, mille käigus omandame mõnikord ka osalusi. Usun, et TransCare ja Prominvestors esindavad unikaalset kombinatsiooni Euroopa raudteealasest oskusteabest ja Venemaa turu kogemustest.'

Jancke sõnul on Prominvestorsi kavatsused väga tõsised. 'Neil on suur kogemus kaubatranspordi korraldamises, neile kuulub konteinervedudega tegelev laevaliin ja maismaal on välja arendatud suur logistikavõrk. Seega on Prominvestors Baltimaades üks esimesi, kes võib pakkuda teenuseid kogu kaubaveoahela ulatuses,' rääkis ta.

'Eesti Raudteest võib saada Kaug-Ida sadamateni ulatuva moodsa logistikaahela peakorter Läänemere ääres. Eesti võib seeläbi areneda oluliseks keskuseks, olles edukas näiteks teenustele orienteeritud majanduses Ida-Euroopas, nagu on Dubai Araabia Ühendemiraatides,' ütles Jancke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing