Põhjarannik: Jewe keskus toob tuntud kaupluseketid Jõhvi

02. mai 2006, 07:54

Sel nädalal avatakse Jõhvi kesklinnas Jewe keskus, mis koondab ühe katuse alla nii kauplusi, teenindusasutusi, bussijaama kui ka ööklubi.

Jõhvi endise bussijaama territooriumil paikneva 12 000 ruutmeetri suuruse pinnaga ja 85 miljonit krooni maksma läinud keskuse omanik on OÜ Marketon Baltic, kirjutab Põhjarannik.

Firma üks omanikest Allan Mänd, kes rajas 2002. aastal Jõhvi esimese suurema ärikeskuse Tsentraal, ütles, et kui Tsentraalis on kaubanduse kõrval peaaegu samaväärselt esindatud bürood, siis Jewe keskuses torkavad rohkem silma teenindus- ja meelelahutusasutused – pank, juuksla, solaarium, ööklubi, kasiino. Männi hinnangul hakkab Jewe keskuses tööl käima ligikaudu 300 inimest.

Jewe keskusesse seavad end praegu sisse ka mitmed üle Eesti tuntud kaupluseketid, mis siiani Ida-Virumaalt veel puudusid, teiste seas ka Selveri kaubahall. ASi A-Selver juhataja Ain Taube ütles, et kui eelmisel aastal laienes Selver jõudsalt Lõuna-Eestis, siis tänavu on firma üheks suursündmuseks tulek Ida-Virumaale.

'Turuolukord võimaldanuks ilmselt varemgi Jõhvi tulla, aga enne ei olnud siin pakkuda head pinda, kuhu sisse kolida,' märkis Taube, kes ei soostunud siiski ütlema, kui suurt kuukäivet nad oma Jõhvi kauplusele on kavandanud. 'Oleme veendunud, et meil hakkab Jõhvis hästi minema.'

Jõhvis on Selveril 1400 ruutmeetrit müügipinda, mis on pisut rohkem kui seni Ida-Virumaale lähimas Selveris Rakvere Kroonikeskuses. Taube sõnul võttis Selver Jõhvis tööle ligikaudu poolsada inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing