Ukrainas tehti märkimisväärne investeerimistehing

02. mai 2006, 15:04

Colliers International avalikustas Pyramida kaubanduskeskuse ostu, mis on esimene suurem kinnisvarainvesteerimistehing Kiievi kaubanduspindade turul.

Pyramida kaubanduskeskuse omandasid Londoni investeerimisfirma 1849 PLC ning USA ja rahvusvaheliselt tuntumaid kinnisvarainvesteerimisfirmasid Apollo Real Estate Advisors.

Colliers Internationali Ukraina investeerimisüksuse juht Yuri Nartov kommenteeris: 'Pyramida kaubanduskeskuse ost on esimene olulisem kinnisvaratehing Ukraina kaubanduspindade turul. Tehingu tähtsus seisneb faktis, et esimese tegutseva ostukeskuse Ukrainas omandas selline rahvusvahelisel areenil tuntud kinnisvarainvestor nagu Apollo Real Estate Advisors. Pyramida kaubanduskeskuse muudavad atraktiivseks selle asukoht, suurepärane nähtavus ja kasuminumbrid. Täna võib täheldada välismaiste investeerimisfirmade ja arendajate suurt huvi Ukraina kinnisvaraturu vastu. Paraku on investeerimistehingute kasvu takistavaks teguriks kvaliteetsete objektide nappus, mida saaks leevendada vaid aktiivsem arendustegevus.'

Pyramida kaubanduskeskus asub Kiievis Kharkivskiy elurajoonis. 2004. aastal valminud 2-korruselise ostukeskuse üldpind on 16 683 m², millest üüritav pind moodustab ca 11 500 m². Keskuse territoorumil on parkla 488 autole, ankurklientideks on Silpo supermarket (1500 m²), elektroonikakaupade supermarket Tekhnodom (1500 m²), kuldehete kauplus UkrZoloto (600 m²), kosmeetikatoodete müüja Cosmo (400 m²) ning kohalik restoran Domashnia Kuhnia – Koduköök (400 m²).

1849 PLC loodi Londonis 2005. aastal. Firma põhitegevuseks on kaubanduskeskuste arendus ja investeeringud Ukrainas.

Apollo Real Estate Advisors on üks aktiivsemaid ja tuntumaid kinnisvarainvestoreid maailmas. Alates firma loomisest 1993. aastal on Apollo kinnisvarafondide kaudu investeerinud kokku üle 4,5 mln USD.

Colliers International on juhtiv rahvusvaheline kinnisvarafirma, mille 253 kontoris 51 riigis töötab 9000 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing